Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Tein jauheliha-perunasoselaatikon, ainekset maksoi vain 8€ ja tästä syö jopa 3 päivää.

Vierailija
09.02.2024 |

Tein jauheliha-perunasoselaatikon, ainekset maksoi vain 8€ ja tästä syö jopa 3 päivää.

Täällä väitetään että kotona tehty ruoka on halpaa ja onhan se kun tekee halvoista raaka-ainesta!

Kommentit (36)

Vierailija
1/36 |
09.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ronskisti laitoit jauhelihaa.

Vierailija
2/36 |
09.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä tein myös eilen ja alle viisi euroa olivat tarvikkeet. Ja tuosta yksi ihminen söisi viisi päivää.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/36 |
09.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Älä valehtele! Kyllä menee vähintään 50€ tuohon ruokaan.

t. 60€ lohikeitto mies

Vierailija
4/36 |
09.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Ronskisti laitoit jauhelihaa.

 

700g nauta-sika jauhenlihaa. Vuoka on todella iso.

Vierailija
5/36 |
09.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Samahan tuo miten rahasi hupuloit mutta eittämätön tosiasiahan on se, että 20 euroa riittää ruokaan yhdelle ihmiselle kolmeksi viikoksi.

 

T: Kokoomuslainen

 

Vierailija
6/36 |
09.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vielä jos laittaa jauhelihan joukkoon itse poimittuja kantarelleja, tulee vielä herkullisempaa - hyvää tarjottavaa kavereiden keskeiseen illanviettoon.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/36 |
09.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

No huh huh.

Vierailija
8/36 |
09.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Laitoitko oikeista perunoista vai perunasipulipakasteesta?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/36 |
09.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse haluan syödä ravintorikkaasti, omaa terveyttä tukien, sitä ei muutamalla eurolla saa.

Vierailija
10/36 |
09.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

No kuinkas nyt noin?

Yleensä maksaa vaikka ja mitä...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/36 |
09.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Laitoitko oikeista perunoista vai perunasipulipakasteesta?

Ihan tuoretta perunaa maksoi vain 0.49€/kg Citymarketissa tarjouksessa hetki sitten!

ap

Vierailija
12/36 |
09.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kai laskit tuohon myös suolan, pippurin ja muut mausteet ja tietenkin koko purkin hinnan? 🤣

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
13/36 |
09.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Laitoitko oikeista perunoista vai perunasipulipakasteesta?

Ihan tuoretta perunaa maksoi vain 0.49€/kg Citymarketissa tarjouksessa hetki sitten!

ap

Kunnollista!👍

14/36 |
09.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Se on ihan hyvä ruoka eikä tosiaan tule kalliiksi.

Aion jossain vaiheessa kokeilla tehdä sen brittiversiota, nimeltä shepherd's pie. Se ei nimestään huolimatta ole piirakka, vaan vuokaruoka. Jauhelihakastike (johon tulee porkkanaa ja herneitä) tulee vuoan pohjalle ja perunasose päälle.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
15/36 |
09.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä ostin 650 grammaa Saarioisten kinkkukiusausta ja syön siitä kolme päivää. Hyvää on ja maksoii 3,99 tarjouksessa. Halvaksi tulee myös lämmittäminen mikrossa. 

Vierailija
16/36 |
09.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Älä valehtele! Kyllä menee vähintään 50€ tuohon ruokaan.

t. 60€ lohikeitto mies

Tyhmille on ylihinnat.

Vierailija
17/36 |
09.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niin. On olemassa ruokia ja sitten on olemassa "ruokia". 

Vierailija
18/36 |
09.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Laitoitko 400g jauhelihaa per annos?

Vierailija
19/36 |
09.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Samahan tuo miten rahasi hupuloit mutta eittämätön tosiasiahan on se, että 20 euroa riittää ruokaan yhdelle ihmiselle kolmeksi viikoksi.

 

T: Kokoomuslainen

se pitää jaksaa myös valmistaa 

Vierailija
20/36 |
09.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Mä ostin 650 grammaa Saarioisten kinkkukiusausta ja syön siitä kolme päivää. Hyvää on ja maksoii 3,99 tarjouksessa. Halvaksi tulee myös lämmittäminen mikrossa. 

Minä voin syödä yhdestä 650 gramman kinkkukiusauksesta vaikka viikon. Otan vain lusikallisen päivässä ja pakastan loput., Huippuhalpaa.! Toki syön siinä sivussa lisäksi muuta ruokaa, aamiaisen, lounaan, välipalan, illallisen ja iltapalan. Onhan se nyt selvä asia, ettei 200 gramman painoinen ruoka-annos/vrk riitä muille, kuin kok trolleille köyhien opetuksissa.