Oletko kokeillut jo koirakärryä ruokakaupassa?
https://www.iltalehti.fi/iltvuutiset/a/ec2938c2-92e0-403f-820c-e43bb38d…
Mun mielestä on jotenkin hassua viedä likainen koira elintarvikeliikkeeseen ja lastata vielä ruuat samaan kärryyn missä koira karvoineen pyörii. Ei kauhean hygieenistä. 🙄
Kommentit (7)
En mene kauppaan, jossa koirat sallitaan.
En ole koskaan kysynytkään sallitaanko vai ei, kuljetan jatkuvasti pikku koiraani ostoskärryissä, pienessä häkissä.
Ei ole koskaan kukaan mitään sanonut, koska kaikki ymmärtää, ettei koiraa voi jättää kuumaan tai kylmään autoon yksinään.
No jätä se kotiis äläkä tuu aiheuttaan muille allergisia kohtauksia!
Saako siihen kärryyn jonkun ukon lastata? Siinä tapauksessa voisin kokeilla. Ottaisi kadulta jonkun hanun siihen kärryyn, niin olisi muillakin hauskaa.
Todella ällöä enkä usko, että voi olla hygienisääntöjen mukaista.
Miksi nykyään Suomessa puuttuu järki kaikesta, eikä oikeuksia ole kuin kaikkein välinpitämättömillä ja härskeimmillä aikuisvauvoilla? Koira h tti sentään pärjää kotona kun omistaja käy kaupassa, mutta kauppareissu voi käydä esim pelottavaksi tai vaikka allergiselle mahdottomaksi, jos joku kuljettaa murisevaa karvaturria vieressä naaman korkeudella. Koirat eivät kuulu kauppaan, piste.
En ole ja jos sellasen nään niin vaihdan kauppaa.