Lue keskustelun säännöt.
Kyllä joulu koettelee
25.12.2006 |
perhettä, vaikkei suuria kriisejä olisikaan. Jotenkin siihen pakkaa tahtomattaankin paineita ja siitä ottaa paineita; suvun kanssa viettäessä isovanhemmat, sisarukset ja muut luovat omat tapansa ja niiden kanssa yritetään sovitella omia tapoja ja toiveita.
Itse huomaan että kaikessa hässäkässä miehen tekemiset ja tekemättäjättämiset nousee eniten pintaan vaikka ärsytystekijöitä olisi muissa ihmisissä miljoona!
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Hermot menee tosi pienistä jutuista. Itse ajattelin tulevia vuosia varten sopia miehen kanssa etukäteen monelta syödään, monelta käydään kylässä, monelta on sauna ym. Ei tarvi sitten aattona kinata ja stressata. Näistäkin voi luulla toisen ajattelevan samoin mutta toisen suunnitelmat voi olla jotain aivan muuta.