Oi, me saamme tytön!
Hassu tunne, olimme rakenneultrassa ja masussani oleileekin kuulemma tyttö!
Meillä 5-ja 3-vuotiaat pojat ennestään ja jotenkin ajattelin toivovani nytkin poikaa. Kuitenkin kun kuulin tytöstä, olen ollut ihan iloisen ihmetyksen vallassa koko ajan.
Miten mä sellaista tyttöä osaan hoitaa?:)
Kommentit (10)
Oma tyttöni on tällä hetkellä murkkuiässä, eikä aina niin ihana! mutta on kuitenkin ihana :)
Onneksi meillä on vielä tää meidän " vauva" . 5-vuotias pikkupoika jolla on maailman valloittavin hymy ja jutut.
Ja älä hätäile, ihan varmasti osaat hoitaa myös tytön! :)
meilläkin tyttövauva. olin ihan varautunut kolmanteen poikaan... :-)
Tytön kanssa tulee uusia kuvioita, mutta ei se hoito siitä juuri miksikään muutu.
terv. kahden pojan (10v. ja 6v.) sekä tyttären 4v. äiti
Ja tyttöhän hän olikin. Eli tavalliseen ultraan ei niinkään kannata luottaa.
Meille ultran mukaan tulossa jo toinen tyttö. Tytöt on ihania!
Meillä on poika ja tyttö ja tytön kanssa on noin tuhat kertaa helpompaa. Voiskohan tuon pojankin vaihtaa jonkun toisen tyttöön... Tai vaikka kahteen tyttöön ;)
Meillä on neljä tyttöä ja tottakai pojatkin olisivat olleet yhtä rakkaita. Itse olen suuresta perheestä johon mahtui kumpiakin ja ennen tätä palstaa ei ollut tullut mieleenkään , että vanhemmille olisivat rakkaampia eri sukupuolta olevat.
Vierailija:
Meillä on poika ja tyttö ja tytön kanssa on noin tuhat kertaa helpompaa. Voiskohan tuon pojankin vaihtaa jonkun toisen tyttöön... Tai vaikka kahteen tyttöön ;)
Miten joku voi laskea tollaista edes leikillään.
T: Pojan ja tytön äiti.
Ap:lle onnittelut!
Makin haluan pienen tyton...