Kauanko pregnyl
" säilyy" elimistöss`? Eli milloin sen ei enää pitäis vaikuttaa raskaustestin tulokseen?
Meillä menossa pp6, enkä mitenkään malta odottaa tuonne pp14 asti, että pääsee testaamaan. Tahdon testata negankin uhalla jo alkuvkosta, mutta mietin, että antaako pregnyl väärän tuloksen?
Kiitos!!
Kommentit (3)
..olen omien hoitojeni jälkeen testaillut jo pp9 ja tyylipuhdasta negaa on näyttänyt, eli ei ainakaan minun elimistössä tuo 10 000 yksikön annos enää silloin näkynyt.
Näin mä ajattelin kanssa, että saisin selvyyden siihen, että se lääke tosiaan on poistunut elimistöstä. Sitten voikin pissiä tikkuun joka toinen aamu plussan toivossa ;)
Mietin, että mulla oli annos sen 10000 ja nyt ei enää oo niinku mitään oireita, ei oo tissit kipeenä tmv, joten elättelen toiveita, että se tosiaan olis poistunut minusta kokonaan.
Kamalaa tämä odottaminen, ei millään malta..... miksi tämän pitää olla näin pitkäkestoinen prosessi.
Niin, ja toinen juttu vielä. lekuri sanoi meille, että seksiä pitäis välttää vkon ajan siirrosta, mutta tänään oli jo pakko antautua himon valtaan, joten oisko tietoa, että miten tämä voisi negatiivisesti vaikuttaa tähän prosessiin?
Voihan se toki olla yksilöllistä.. Mä ainakin ajattelin sinnitellä PP14 asti...
Nyt tosin vast menos pp1 :D