Hauskin asia jonka kissasi on tehnyt?
Mitä hauskoja ja hyvittavia sattumuksia kissasi kanssa on sattunut? Kerro se täällä ;)
Kommentit (75)
Kusi mun tyynylle kun oli pari tuntia yksin 😂
Niitä on paljon.
Yhtenä yönä, kun heräsin käymään vessassa, kisuli leikki olohuoneen lattialla keittiön tasolta jemmaamallaan reissumiespaketilla.
:)
Kusi naapurin terassille :D Naapuri on melu-ääliö jok usein soittaa musiikkia ihan liian kovaa.
Kunpa meilläki olis kissa joka tekis noi
Pienenä tuli aina niitä hepuleita, juoksi ymäpri kämppää, ja lopuks hyppäs olohuoneen verhoihin, voi että kyllä ne oliki pieniä 😽 onneks ei enää hyppää verhoihin kiinni, muuten ne kyllä repeis
Meijän kissa menetti äänensä maukumisen takia.
Nyt jo edesmennyt kissani tykkäsi keskustella. Kun sille sanoi "mau", se mietti hetken ja vastasi sitten "mau?".
Ryömi lattialla lojuneen muovikassin sangasta läpi, mutta jäi takapäästä kiinni. Aloin kuvata, kun näytti niin hassulta. Kuin sillä ois ollu sellanen vanhanajan tynnyrihame päällä; kissaprinsessa. Häiriintyi kuvaamisestaja kiihdytti vauhtia ja silloin säikähti sitä pussia joka oli hänessä kiinni, ja ryntäsi suunapäänä. Lopulta pääsi irti pussista. En voinu olla nauramatta. Meni omalle paikalleen. Lopetin nauramisen ja aioin mennä lohduttamaan kisua, mutta se sähähti äkäisenä, kun olin pitäny hauskaa sen kustannuksella... En jätä enää muovikasseja lojumaan vaan viikkaan ne siisteiksi kolmioiksi.
Kissani käpertyy joka aamu syliini silitettäväksi kun juon aamukahviani. Ei siinä mitään hauskaa ole, mutta se on meidän oma hellyttely hetki.
Mun kissa marssi kesken teams-kokouksen läppärin kameran eteen ihan kiinni. Vastapuolen keskustelijoille näkyi hetken karvainen naama.
Muutenkin hänen korkeutensa haluaa osallistua ja kömpii syliin kun laitan luurit korville.
Vierailija kirjoitti:
Mun kissa marssi kesken teams-kokouksen läppärin kameran eteen ihan kiinni. Vastapuolen keskustelijoille näkyi hetken karvainen naama.
Muutenkin hänen korkeutensa haluaa osallistua ja kömpii syliin kun laitan luurit korville.
Ihana! Mun kissa haluaa myös syliin tai mouruaa lattialla jos keskityn kokoukseen. Tavallista työtä läppärin ääressä antaa tehdä.
Makailee aina tietokoneen näppäimistön päällä
Pentuna teki temppuja. Anti tassua, istui, kieri, nouti lelun, meni maahan pyydettässä. Nyt ei enää kuin istu ja anna tassua, ei viitsi muuta.
viime kesänä ulkona ollessa kävelyllä metsähiiri käveli kaikessa rauhassa metrin päästä kissaa, kissa kävi istumaan ja katsoi sitä, katseessaan ilme jotta mikähän tuokin luulee olevansa....katsoi sitä, kunnes se katosi kukkien joukkoon kukkapenkkiin ja sitten katsoi minuun kuin selitystä vaatien moisen tunkeutumisesta reviirilleen. Sinänsä ei tapahtunut yhtään mitään, mutta tilanne oli tosi kominen kissan ilmitä myöten.
Se haukkui