Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Nettitutun yllättäminen?

Vierailija
10.06.2015 |

Ollaan tavattu jo vuosi sitten netissä eikä vieläkään olla onnistuttu tapamaan kasvokkain :D Välimatkaa on ihan reilusti (mutta kumminki Suomen sisällä ollaan kummatki) Kummallakin opiskelu + työ joten pitkiä aikoja ei kärsi tällä hetkellä omalta paikkakunnalta olla pois. Kolme kertaa ollaan yritetty tavata mutta jokainen kerta on mennyt viime tingassa pieleen (hyvistä, todistettavista syistä) Eli todellakin halutaan tavata!
Nyt sitten sain yllättäen loppuviikoksi pari vapaapäivä joten oliskohan ihan superhuono idea mennä vaan sinne hänet yllättämään?
Ärsyttää vaan kun tämä homma alkaa vaan menemään jo naurettavaksi! Jutellaan joka päivä tuntikausia, myös videopuheluita, joten ollaan ketä väitetäänki olevamme. Eilen viimeksi hän just sano että on kohta valmis lopettaan työnsä jos ei onnistu sieltä kesäksikään samaan vapaata, haluaisi siis tulla tänne. Ei hän tietenkään tosissaan lopettamisesta ole, mutta ehkäpä olis hauska sitten hänet yllättää? Vai olisko parempi vaan sopia asiasta yhessä? Se ei oo vaan niin jänskä vaihtoehto :D

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
10.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja ainiin joo! Meillä on yhteinen kaveri joka säännöllisesti näkee meitä kumpaaki :D Tunnetaan toisemme siis aivan eri kautta, sattumalta vaan on tämä tuttu. Mutta häneltä on ollu helppo varmistaa asioita miehestä. Eli sitä salaperhettä ei pitäisi olla!

Vierailija
2/6 |
10.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

siis olisko teille parisuhde haaveissa vai?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
10.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

En itse kyllä yhtään tykkäisi yllätysvieraista, hävettäisi jos juuri silloin olisi pyykit ja tiskit miten sattuaa ja huonossa lykyssä joku krapulapäiväkin.

 

Kannatan sitä, että ilmoitat hänelle olevasi vihdoinkin viikonloppuna liikkeellä ja tulisit mielelläsi käymään.

Vierailija
4/6 |
10.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

No se on vähän niin että kyllä ihmiset onnistuvat järkkäämään tapaamisen jos näin oikeasti haluavat. Vuodessa varsinkin.

Vierailija
5/6 |
10.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yllätys vierailut on syvältä.

Vierailija
6/6 |
10.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

"Kolme kertaa ollaan yritetty tavata mutta jokainen kerta on mennyt viime tingassa pieleen (hyvistä, todistettavista syistä) "

 

Hah, näin ne selittelee Dr Philissäkin jotka ovat tulleet netissä huijatuksi.