Jollakin muulla IVF kiekka menossa?
Meillä 2. IVF sykli menossa, ja nyt piikittelen. On vähän tylsää odotella vaan, ja mietin, että piristäisi kuulla muista. Meille on annettu hyvin pienet onnistumisen mahdollisuudet, joten en jaksa uskoa, että jotakin tulosta tulisi. Edellisellä kiekalla olin juuri lukenut, kuinka kannattaa olla optimistinen. Noh, olin optimistinen eikä päästy edes siirtoon. Sydänhän siinä särkyi. Nyt sitten itseäni suojellen suhtaudun viileästi asiaan. Mitä nyt itse punktio pelottaa.
Mites muut, millä fiiliksellä meette?
Kommentit (5)
Tai jos ei oo kellään nyt menossa tai halua avautua, niin missä voisi aiheesta keskustella? Täällä olen nähnyt vain niitä "vauva vuodelle se ja se", joihin en halua osallistua, kun on niin eri asia puhua IVF kokemuksista.
Simpukan facesivuilta löydät kohtalotovereita ;) Meillä IVF-kiertoja ollut monta, mutta ei just nyt ohjelmassa. Pitkään odotettu nyytti tuolla tuhisee <3 Voimia!
Hei!
Meillä tänään punktio ja kolme munasolua löytyi. Nyt jännätään hedelmöittyvätkö.
Täällä myös toinen ivf hoito menossa ja ylihuomenna punktio. Vähän jännittää. Miten teidän hoito meni?
Oliskohan ketään