Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko 2 hoitajaa tarpeeksi, jos ryhmässä on 4 alle 3-vuotiasta ja 8 yli?

Vierailija
16.09.2006 |

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
16.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

saa olla 12 lasta ja väh. 2 hoitajaa kerralaan paikalla

Vierailija
2/4 |
16.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei puutu. Yksi lapsi on ns. lisäpaikalla luulisin? Siis yksi vanhempi lapsi. Ihan normaalia ja lain sallimissa rajoissa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
16.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset


Hoitajat valittaa koko ajan, kun on niin kiire ja heitä on liian vähän. Jos tuo on normaali määrä, niin mikä siinä sitten on niin vaikeeta. Joka aamu ahdistaa jättää lasta sinne, kun siellä tuntuu olevan niin vaikeeta.



Ei ole aikaa piirrellä tai maalata, kun on niin vähän henkilökuntaa. Vaatteet on ties kenen päällä ja ties kenen lokerossa, kun on niin vähän henkilökuntaa. Tällaisista asioista valittavat joka päivä.



ap

Vierailija
4/4 |
16.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja se määrä mikä riittäisi erikoistoimintoihin on asia erikseen. :)



Mutta kuulostaa siltä, että heidän työilmapiirinsä on perseestä ja siksi he eivät jaksa työtään. Hommiinsa leipiintyneitä. Henk. koht. vaihtaisin lapset moisesta paikasta pois asap.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yksi kaksi