Millaisia työnimiä ollut teidän masukeilla?
Kertokaas kaikki! :} Tuntuu että ruokaan liittyvät ovat aika yleisiä, miten täällä? Lähipiirissä esim. Pippuri ja Herne.
Kommentit (22)
Oho toi hymiö tuli vähän tyhmän näkösesti :D
Iivari ja Eetvartti. Liittyen viime kesänä radiossa pyörineeseen makkaramainokseen... Eetvartti putosi kyllä kyydistä viikolla 9.
Meillä oli lapsen nimi valittuna jo ennen hedelmöittymistä. Olemme kutsuneet lasta alusta alkaen hänen nimellään.
Esikoinen oli patukka ja kuopus loinen.
Vauva. Oli tosin kyllä päätetty nimet ja saatiin sukupuolikin tietää rakenneultrassa. Tuntui silti oudolta puhua nimeltä vauvasta ennen kuin oli syntynyt. Heti synnyttyään kuitenkin alettiin käyttää aiemmin päättämäämme nimeä ja se oli alusta lähtien myös kaikkien tuttavien tiedossa.
[quote author="Vierailija" time="05.03.2015 klo 21:10"]
Esikoinen oli patukka ja kuopus loinen.
[/quote]
Ai kauhee, kuinka voi kutsua omaa vauvaa loiseksi?? Hyi v....
[quote author="Vierailija" time="05.03.2015 klo 21:04"]
Alien.
[/quote]
sama kaikilla kolmella
[quote author="Vierailija" time="05.03.2015 klo 21:17"]
[quote author="Vierailija" time="05.03.2015 klo 21:10"]
Esikoinen oli patukka ja kuopus loinen.
[/quote]
Ihan huumorijutusta tuokin lempinimi sai alkunsa. Nutturaa vähän löysemmälle =)
Ai kauhee, kuinka voi kutsua omaa vauvaa loiseksi?? Hyi v....
[/quote]
Katkarapu, joka muuttui nopeasti muotoon Katk. Tämä siksi, että minulla ja miehellä on tapana lyhennellä tuohon tapaan monia sanoja, typerää sisäpiirihuumoria.
Niin mikä?