Ei saatana! Kolmekymppisen ex-miesystäväni uusi tyttöystävä suunnilleen parikymppinen iältään!
Voi saakeli, miten noloa! 😂 Ovat jo somessakin julkaisseet yhteiskuvia!
Tulipa todellakin tehtyä hyvä päätös, kun jätin noin lapsellisen ukon! Eikö sitten löytänyt minun jälkeeni ketään muuta, ikäistään naista, kun on pitänyt noin paljon itseään nuorempiin mennä?
Kommentit (12)
Olen kateellinen ex-miehellesi. Monia ihania hetkiä hänellä tiedossa.
Mitä noloa? Itse ainakin olin aikuinen ko 20 vuotiaana. Menin naimisiin ja suunnittelin perhettä.
Miksi stalkkaat exää. Hänellä on varmaan nyt mukavampi nainen elämässä eikä kateellisen katkeraa akkaa.
Vierailija kirjoitti:
Suunnilleen.. eli et tiedä ikää.
Minä, olen 42v ja luultiin poikani tyttöystäväksi. Eipä ulkonäkö mitään sano ja mitä sinulle kuuluu, vaikka olisi 20v?!
Se vaihtoi parempaan, get over it.
Ap. Kommenttisi paistaa läpi. Jatka elämääsi ja anna myös ex:n jatkaa.
Ei toi ole edes paha. Mun exä (54 v.) vaihtoi mut 25 -vuotiaaseen naiseen.
Koska Ikis on oppinut kiroilemaan?
Mahdotonta sanoa, millainen pariskunta kyseessä, kun en heitä tarkemmin tunne, mutta yleensä sellaiset keski-ikää hipovat jotka ottavat vasta aikuisuutta aloittelevan seurustelukumppaniksi, haluavat tuntea olevansa suhteessa niskan päällä. Sukupuolesta riippumatta. Exäsi tuntee ehkä vetoa huomattavasti nuorempaan, kun hänellä ei ole rahkeita kontrolloida ikäisiään. Uusi kumppani tuntee ehkä vetoa vanhempaan, koska oman ikäisensä voivat tuntua vielä hyvin lapsellisilta tai hän kaipaa jonkinlaista isä-hahmoa.
Luultavasti suhde ei noista lähtökohdista kestä kovin kauaa. Ikäero ei olisi niin merkittävä, jos nuorempi osapuoli olisi ehtinyt jo kunnolla itsenäistyä, mutta tuossa iässä sitä yleensä vielä etsitään itseä ja omaa paikkaa maailmassa.
Miksi stalkkaat exääsi?