Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä miehelle ruoaksi?

Vierailija
01.01.2015 |

Mieheni tekee piitkää päivää ja nyt on vielä päivätyön lisäksi ollut iltamyöhään sukunsa yrityksessä ja joka ilta kotiutuessaan nälkä on karmiva. Alkaa ideat loppumaan, mitä iltapalaksi vääntäisin? Suht terveellisesti pyrin perhettäni ruokkimaan, mutta joskus olisi hyvä päästä vähän helpommalla. Kovasti on kiitoksia sapuskoista herunut, mutta vaihtelu virkistäisi. Idiksiä? Päänaukojat älköön vaivautuko. 

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
01.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muakin kiinnostaa! 

Vierailija
2/7 |
01.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pyttipannu?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
01.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tee evasta myos mukaan, etta jaksaa paremmin eika kotiin tullessa sokerit niin alhaalla. Vaikka edellisen illan ruokaa pakasterasiaan.

Vierailija
4/7 |
01.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ruokaisa munakas jossa kinkkua, juustoraastetta ja tomaattia ohkaisina siivuina. Vielä ripaus oreganoa ja miehelle on ruoka valmiina.

Ei niin raskas kuin oikea pitsa, mutta maukas.

Vierailija
5/7 |
01.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Syökö miehesi päiväruoan kuitenkin, eli kaipaa vain täyttävän iltapalan? Meillä syödään iltaruoka niin myöhään, ettei juuri syödä iltapaloja. Soposiko se teillekin?
Mutta otse kysymykseen: Illalla jos kaipaa jotain ruokaisaa ja täyttävää, niin munakkaat erilaisin täyttein (liha, kala, kana / vihannekset, peruna, juusto.. mikä vain käy) ja munakasrullat on myös kivoja, niistäkin saa vaikka miten paljon erilaisia ja terveellisiäkin.
Mites lämpimät voileivät, niihinkin voi itse valita mieleiset täytteet ja vaikuttaa terveellisyyteen.

Vierailija
6/7 |
01.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis syökö illalla ns. kunnon lämpimän ruuan vai mitä? Ja mitä yleensä mies suostuu syömään?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
02.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

No mitä ruokia olet jo tehnyt ja miten mies syö töissä? Olisi helpompi antaa vinkkejä, jos olisi taustatietoja...

Jos tykkää syödä ihan ruokaa tulleessaan kotiin, niin sitten mikä tahansa ruoka: joku laatikkoruoka oottamaan uuniin, vaihtelua tulee täytteillä (lohi, kana jne), joku soppakin muhii hyvin odotellessa.

Jos haluat enemmän jotain iltapalatyyppistä, niin mainitut munakasrullat,  pastapohjaiset salaatit, lämppärit, tacot ja tortillat varmaan maistuvat.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme neljä kaksi