Voisinkohan alkaa pullottamaan, markkinoimaan ja myymään Curly Girl -suihkeena tietyn lammen vettä kertomatta ainesosia ja alkuperää?
Vesi ylittää tehokkuudessa nimittäin kirkkasti kaikki shampoot, suihkeet ja freesaajat, mihin olen uhrannut varmaan tuhansia euroja vuosien mittaan.
Kommentit (3)
Toki voit alkaa tehdä noin, ap.
Kokonaan toinen juttu on se: Kuka sitä ostaa ja mistä?
Miten saat markkinat tuotteelle?
Onko sulla rahaa mainostaa tuotetta, hankkia suihkepullot vedelle, etiketit niihin?
Onko sulla rahaa teettää itsellesi verkkokauppa sivut ja verkkomaksaminen?
Onko sulla rahaa hankkia kaikki hankkia laatikot tai pussit, joilla tuotteita lähetät asiakkaille?
Mutta kaikki tämä selviää, kun kokeilet.
Ole valmiina myös siihen, että tulee valituksia epäpuhtaasta tuotteesta, ja sinä joudut maksamaan kaikki valittajien lääke-ja lääkärikulut. Tuollainen epäpuhdas vesi aiheuttaa mm. ihoon ja päänahkaan kutinaa ja erilaisia ihottumia.
Menestystä toivottelen yrityksellesi!
Vierailija kirjoitti:
Toki voit alkaa tehdä noin, ap.
Kokonaan toinen juttu on se: Kuka sitä ostaa ja mistä?
Miten saat markkinat tuotteelle?
Onko sulla rahaa mainostaa tuotetta, hankkia suihkepullot vedelle, etiketit niihin?Onko sulla rahaa teettää itsellesi verkkokauppa sivut ja verkkomaksaminen?
Onko sulla rahaa hankkia kaikki hankkia laatikot tai pussit, joilla tuotteita lähetät asiakkaille?
Mutta kaikki tämä selviää, kun kokeilet.
Ole valmiina myös siihen, että tulee valituksia epäpuhtaasta tuotteesta, ja sinä joudut maksamaan kaikki valittajien lääke-ja lääkärikulut. Tuollainen epäpuhdas vesi aiheuttaa mm. ihoon ja päänahkaan kutinaa ja erilaisia ihottumia.Menestystä toivottelen yrityksellesi!
Vaatisiko tuote siis tarkan ainesosaselosteen, jotta välttyisi valituksilta.
Että sori, jos oot allerginen jollekin ainesosalle, niin mitäs ostit.
Mutta tuon listan luettuani, pitäkää suorat hiirenhäntänne....
nautin salaisesta lähteeståni yksinoikeudella 😉
Ap
Mikset kertoisi alkuperää? Ilmainen brändineuvo.
Muuten todennäköisesti oletetaan kraanavedeksi.