Kuinka yleinen on vaalea häpykarvoitus?
Ihan mielenkiinnosta kysyn, kun mulla on blondit häpykarvat. En oikeastaan ole koskaan niin ajatellut asiaa, mutta joskus kun käy ihmisten kanssa saunassa, huomaa, että lähes kaikilla on tumma alakerta. Nainen siis olen.
Kommentit (102)
Vaalea siistitty puska on heti posliinin jälkeen parasta. Mmm..
Itse olen nähnyt kahdella aidolla blondilla vaaleat pillukarvat, yhdellä kaverilla saunassa ja joskus esiteininä tuttavaperheen äidin bikinihousujen alta tursuavat kikkarat. Tosin eipä ole ihan kauheasti kokemuksia alastomien naisten seurasta, puolison kanssa kun on yhtä pidetty jo teini-ikäisistä saakka. Sen olen huomannut että usealla aina vaaleatukkaisella on kuitenkin ollut tummat karvat.
Täällä blondi jolla hennon punertava karvoitus. Nuorena häpesin asiaa, koska kaikilla oli mustat karvat mutta sehän on vain kiva poikkeus valtavirrassa :)
Vaimolla on aitona blondina hiekanvärinen puska. Nyt iän myötä (56 v.) joukkoon on kasvanut, ainakin minua, ihastuttavia harmaita karvoja. Hiekan/hopeisen värinen pillukarvoitus saa ainakin minut kuumaksi. Muista ei liene väliä enää ;)
Minulla on samaa sävyä kuin hiukset, eli aika vaalea, mutta ei aivan blondi.
Yhden ainoan ”aidon blondin” olen elämässäni nähnyt: 90-luvun alussa Oulun Edenin höyrysaunassa. Jäi mieleen;)
En tykkää mutta makuja on monia. M40
Vaimo on aito blondi, vaaleat hiukset, vaaleat häpykarvat, helposti yllytettävissä todistamaan aitous, miehet ei usko et on aito blondi, hieman humalaa, siitä se lähtee, jotenki blondi aina löytää kiinnostuneita miehiä ja tilaisuuksia.
Paljon on blondeja, jotka sitten osoittautuvatkin kopioiksi.
Vaimollni vaaleat, nyt kylläkin posliini. Haluaako joku nähdä? Minun puolestani vaikka kokeilla. Itse tykkäisin mustasta kiitoradasta.
Olen vaaleahiuksinen. Lorttoni karvat vaaleat, hiusteni väriset
Vierailija kirjoitti:
Olen vaaleahiuksinen. Lorttoni karvat vaaleat, hiusteni väriset
Yhellä ex-tyttöystävälläni oli mustat, toisella valkoiset, yhdellä oli harmaat ja sitten oli se ruskeakarvainen. Vaimollani on ihan punaiset.
Keli se on joka ratkaisee - ja asenne. Värillä ei niin ole väliä.
Itse olen hyvin vaaleahiuksinen ja häpykarvatkin on ihan vaaleat ja ohuet. Nuorena häpesin kun karvoitus ei peittänyt alapäätä ja kaikki näkyi. Toisilla tytöillä karvat peitti kaiken. En enää siitä välitä.
Onko jollain vielä nykyään häpykarvat?
Tykkään pikimustista karvoista, esim marokko, egypti.
Siis vaaleahiuksisilla on usein tummat häpykarvat - niin naisilla kuin miehilläkin.
Esimerkiksi minä en ole koskaan värjännyt hiuksiani, ne ovat aika lailla keskiruskeat ja kun sitten liikun paljon ulkona kesällä niin niistä tulee vaaleat, jossa tummempia raitoja. Kesän jälkeen voisin sanoa olevani blondi, mutta varjossa olevat karvat on silti maantienvuskeat.
Kaunottarilla olen nähnyt vain mustia, ruskeita ja punertavia tussunkarvoja. Vanhoilla naisilla, äidillä ja muutama muulla vanhalla sukulaisella, oli harmaat niin hapset kuin tussu. Kulmakarvat antavat aika varman arvion tussunkarvojen väristä ja karheudetakin.
Täytyy olla oikea vaaleaverikkö, että myös alapää on vaalea. Vaimollani on juuri näin ja tykkään. Hänen siskonsa on vaalea myös, mutta aivan hiukkasen lievemmin, mutta hänellä sitten on brunetti. Vaimollani tosiaan tapaamistani vaalein, vaikka vaaleaveriköitä suosinkin.