Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pähkinät maksaa ihan

Vierailija
10.10.2014 |

liikaa!! Vois olla joo terveellisiä napostella, mutta pienikin pussi kolkuttelee kymppiä. Puhumattakaan isoista "säästöpusseista"! En ymmärrä, kyllä jäävät hyllyyn ja mukaan tarttuu se irtsaripussi jälleen kerran. Huokaus.

Kommentit (33)

Vierailija
21/33 |
10.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Täh. Jotain kolmen euron pintaan pähkinäsekoitus (ei siis paahdettuja, öljyssä pyöriteltyjä suolattuja vaan ihan naturelleja) Lidlissä. Samoin cashewpähkinät.

 

Ei niitä satoja grammoja kerralla oo tarkoituskaan syödä. :)

Vierailija
22/33 |
10.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

No tääl ei ole hei sadan kilsan säteellä mitään lidlejä. Ihan K-kauppojen varassa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
23/33 |
10.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Enhän mä nyt kerralla paljoa syökään. Miten sen pitäs vaikuttaa siihen, kuinka paljon oon valmis pussista maksamaan? ap

Vierailija
24/33 |
10.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

AP on löytänyt hyvän tekosyyn syödä vain irtokarkkeja, ei tule muuttamaan mieltään. Rahahan on se kaikkrin tärkein kriteeri miksi jotain pitää ostaa.

Vierailija
25/33 |
10.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aijaa, eikö Joitain pähkinöitä saa 13-18€/kg? Irtasipussit maksavat 8-13€/kg. Eipä ole suuri hintaero, kun tietää, että pähkinät ovat paljn terveellisempiä, ja karkit pelkkäähöttöä.

Vierailija
26/33 |
10.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Anteeks nyt vaan, se oli esimerkki. Niinhän valitettavan moni tekee kun terveellisemmät on kalliita. Tätä et voi kiistää, sorry. Kyllä se vaikuttaa, että maksaako joku tuote 2 vai 12 eur. Olen säästäväinen, siksi en olekaan joutunut taloudellisiin ongelmiin. Sinusta en tiedä, mutta ketjun tarkoitus oli ihmetellä, miten ne pussit voi maksaa niin paljon niissä kaupoissa, mitä yleisimmin on keskusten ulkopuolella tarjolla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
27/33 |
10.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Irtokarkit ei maksa noin paljoa.

Vierailija
28/33 |
10.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tässä ei ole kysymys säästämisestä. Irtokarkit tai pähkinät eivöt kumpikaan ole mikään pakko-ostos. Pähkinät ovat kalliimpia, mutta kun jätät vaikka irttarit kahdesti ostamatta niin on varaa ostaa kerran pähkinöitä jos rahat ovat noin vähissä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
29/33 |
10.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitkä superpähkinät noin helvetisti maksaa? Kilon maapähkinäpussi maksaa korkeintaan 4-5 euroa.

Vierailija
30/33 |
10.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Syö kuule vaikka kirsikkatomaatteja tai kurkku ja porkkanaviipaleita dipin kanssa :D

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
31/33 |
10.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meni just sellaseks tääkin keskustelu kuin arvelinkin. No, eipä täällä tarvii muuta olettaa. Iloista päivänjatkoa kaikille! Ja en tos. aio rynnätä karkkihyllylle, niinkuin ehkä luulette. Ai niin, se on aika jännä, miten ihmiset ajattelee. Jos on rahat vähissä, pitää säästää. Kun oikeasti sitä rahanmenoa on ajateltava nimenomaan silloin, kun sitä rahaa on! Saa käyttää ilmaisena vinkkinä.

Vierailija
32/33 |
10.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pähkinät ovat terveellisiä luonnontuotteita.

Osta iso pähkinäpussi ja siirrä pähkinät pieniin pusseihin käsilaukkuun. Sinulla on aina jotain hyvää naposteltavaa mukana, niin et sorru sokerihiilarihöttöihin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
33/33 |
10.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

On ne kyllä kalliita oikeastikin, Lidl on ainut paikka jossa ovat aivan inhimillisen hintaisia. Mä tykkään siitä Lidlin sekoituksesta. Sillä ei taida olla hintaa kuin 3-4 euron pintaan, jos en ihan väärin muista.

Tämä ketju on kyllä niin av-mainen kuin olla voi...

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme seitsemän kuusi