Miehen kaverin eukko ei laske miestään kaveritapaamiseen
Kommentit (49)
Pirttihirmut av-mammat alapeukuttaa. Miehelle ei voi nalkuttaa ja kiristää pillulla, jos ei ole valvovan Pyhän Vulvan silmäin alla. Myös lompakko saattaa lähteä miehen matkassa.
Tämän vuoksi ketjussa niin paljon alapeukkuja ;)
Ap, sanonpa vaan että älä ole noin varma että tiedät kaiken tilanteeseen liittyvän. Hoida omat asiasi.
Sitkeää inttämistä näyttää riittävän: tiedetään, ettei mies oikeasti haluaisi edes ystäviensä seuraan ja vierittää syyn vaimoparan niskaan syyttä suotta. No, minun tietämässäni tapauksessa ei ainakaan ole tuosta kysymys, ei liioin siitä, että ystäväpiiri ryyppäisi ja rälläisi ja pettäisi. Perheessä vain yksinkertaisesti on niin, että nainen määrää kaiken - missä lomaillaan, milloin, kenen kanssa, mitä viikonloppuisin tehdään. Painopiste on, yllätys yllätys, vaimon sukulaisissa ja ystäväpiirissä. Miehen 30 vuotta yhtä pitänyt ystäväpiiri jää aina häviölle. En tajua, miksi naiset tekevät tuollaista. Ehkä se on jonkinlaista epävarmuutta siitä, kun on itse tuoreimpia tulokkaita ystäväpiirissä, vaikka muut ovat ottaneet ystävällisesti vastaan. Pompotusta on kuitenkin jatkunut jo niin pitkään, että yksi jos toinen on sen huomannut, ja asiasta puhutaan jo avoimesti silloin kun ko. nainen ei ole paikalla.
Tai ap:ta vituttaa, kun miehen kaveri ennemmin jää kotiin muijansa toiveesta, kun apn mies taas ennemmin lähtis iltaa viettämään, kun jäis muijansa luo.
Sinkkuna ollessa näitä kaveritapaamisten miesporukoita näki paljonkin baareissa. Omalle muijalle oli saatettu kertoa että ollaan ihan muualla kuin oikeasti oltiin. Mielessä useimmilla kännäys ja pettäminen. Ihan normaaleja perheenisiä useimmat. Ap on ilmeisesti sen verran helposti hoopotettavissa että ei ymmärrä asiaa, mutta se miehen kaverin eukko lienee jo päässyt asioista jyvälle.
Hanki sinä ap elämä ja anna toisten elää omaansa.
Johtuu varmaan siitä, ettei tahdo miehensä tuhlaavan aikaa eukko- sanaa hokeviin wt-juntteihin.
[quote author="Vierailija" time="27.09.2014 klo 19:15"]Eukko ei antanut miehensä harrastaa jääkiekkoa, koska pelimatkat saivat hänet mustasukkaiseksi. Muutama vuosi kiellon jälkeen eukko alkoi itse harrastaa jääkiekkoa. Miehellä ei tietenkään ollut siihen mitään sanomista.
[/quote]
Ai eukko ja mies? Olisiko aloittajalla omissa asenteissa vikaa?
[quote author="Vierailija" time="27.09.2014 klo 23:26"]Tai ap:ta vituttaa, kun miehen kaveri ennemmin jää kotiin muijansa toiveesta, kun apn mies taas ennemmin lähtis iltaa viettämään, kun jäis muijansa luo.
[/quote]
Tämä.
Mikä on parisuhde, jossa ei saa aikaa itselleen ja kavereilleen kerran, pari vuodessa? Kuka suostuu elämään kahleissa?
Tossu äijä. Jos mies haluaa lähteä, niin mies lähtee..
Kuulitko sen ihan vaimolta itseltään vai mieskö sanoi noin? Jos se mies ei halua lähteä ja pisti tekosyyn vaimon sanomaksi.
= miehen kaveri ei halua/jaksa tulla
Ps. miten tää liittyy sinuun ap?
^ Mies haluaisi lähteä, mutta eukko ei päästä.
^^ Liittyy minuun sillä tavalla, että harmittaa kaverusten puolesta. Sentään ihan pienestä lähtien ovat toisensa tunteneet ja hyvät välit. Eukko tuli ja laittoi miehen kaverisuhteet uusiksi.
Ja vieläkin naurettavampaa on se, että asiasta ottaa nokkiinsa miehen kaverin "eukko".
Ihme tossukka mieheksi mahtaako oma "ukkosi" olla samanlainen kuin kaverinsa. "Eukkonsa" vaan ihkuttaa kaveritapaamisia.
^ Siis mulla ei ole mitään kaveritapaamista vastaan, mun mies on siihen täysin vapaa. Miehen kaverin eukko ei päästä miestään tapaamiseen.
Jospa kaveruus on kuin elokuvasta vetumiehet heiluttaa.........
[quote author="Vierailija" time="27.09.2014 klo 19:03"][quote author="Vierailija" time="27.09.2014 klo 18:32"]On niin pirun mustis.
[/quote]
Mistä tiedät? Kertoiko mies? Monesti miehen on helpompi sanoa että vaimo kielsi kuin sanoa että ei haluaisi tai jaksaisi lähteä ja olisi paljon mieluummin kotona juuri sen naisensa kanssa. Oma miehini ei aikanaan lähtenyt kaveri-iltoihin ja syy oli se että ei yksin kertaisesti ollut rahaa lähteä ja häntä ei kyllä yhtään haitannut vaikka ei mennytkään. Minua sitten pidettiin pirttihirnuma vaikka silloin eikä nykyäänkään kummankaan tarvi koskaan kysyä saako mennä vaan mennään jos halutaan ja se muuten sopii elämään.
[/quote]
Tämä on niin totta! Oma mieheni laittanut monet kerrat mun syyksi kun ei ole jaksanu lähteä. Se on niin helppoa sanoa, ettei lupaa vaimolta saanut. Ärsyttävää. Raivosin aikani asiasta ja nykyään jättää vastaamatta puhelimeen jos arvaa, että kaljalle kysellään. Ei vaan pysty kavereille sanomaan ettei nyt kiinnosta. En ymmärrä. :D