Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Olen ylpeä keskiluokkaisuudesta. pitäisikö sitä hävetä?

Vierailija
06.08.2014 |

On farmari volvo, kaksi lasta ja koira. Rakastan artekkia. Mikä sitä mieluummin olis kuin keskiluokkainen? Tää riittää mulle mainiosti.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
06.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lukioikäisenä "keskiluokkainen" oli kuvottavinta, mitä saattoi olla. En oikein tajunnut, että keskiluokkaisuus tarkoittaa asiantuntija-ammattia, jossa voi toteuttaa itseään, sekä enemmän rahaa harrastuksiin, matkailuun, ja uusiin leluihin. On tosi helppoa halveksia keskiluokkaisuutta, kun vanhemmat maksavat laskut, mutta muutama vuosi opiskeluköyhäilyä sai kyllä näkemään kohtuullisen elintason plussapuolet.

Lapsia, autoa tai omakotitaloa ei minun keskiluokkaisuuteeni kuitenkaan kuulu. Sekin parantaa elintasoa.

Vierailija
2/2 |
06.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Keskiluokkaakin on niin monenlaista, erilaisia ihmisiä ja varallisuuseroja. Ehkä ei kannata keskittyä siihen luokkaansa juurikaan, vaan siihen millainen ihminen on muuten.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme seitsemän kaksi