Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lihavuuden ihannointia vai muuta?

Vierailija
31.07.2014 |

Olen tässä huomannut joidenkin FB-kaverieni kohdalla (ylipainoisia), että lähes päivittäin julkaistaan jotain lihavuuteen liittyvää profiilissa. viimeisin taisi olla se lihava tankotanssija? Mikä siis on ideana? Lihavuus on OK ja lähes tavoiteltavaa vai se, että yritetään saada jotenkin hyväksyntää omille ihroille?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
31.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yritys epätoivoisesti saada itsensä uskomaan, että on ok olla tuhti.

Vierailija
2/3 |
31.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miten olisi vaikka se, että ihmisillä on oikeus rakastaa omaa ruumistaan ja itseään, vaikka painaisi 500 kiloa, eikä kenenkään tarvitse kerjätä muiden -- varsinkaan SINUN -- hyväksyntää omalle olemassaololleen.

Ehkä he, jotka jakavat kuvia esim. lihavista tankotanssijoista, haluavat rikkoa sitä myyttiä, että lihavat ihmiset ovat tyhmiä, laiskoja ja taidottomia.

Ehkä he ovat väsyneet laihuuden ihannointiin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
31.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksi nykyään enään kukaan kuvittelee että läskit on ok? fetissit on asia erikseen, mutta terveydenkin puolesta? Ei anorektinenkaan seksikäs ole, mutta kuten sanotaan, rajansa kaikella. Lihavuudesta kun on puhe niin näiltä ihmisiltä kuulee usein melkein samassa lauseessa "itsepä läskini kannan" ja "en kelpaa kenellekään"

- entinen läski

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi viisi kuusi