G: Mitä olet syönyt tänään?
Listaa päiväsi ruoat (ja juomat). Näitä aloituksia on niin paljon ja uteliaana ihmisenä kiinnostaa :)
Kommentit (125)
-Iso annos pastasalaattia (kinkku, ananas, kurkku, jäävuorisalaatti, herne-maissi-paprika, öljy, makaroni)
-Iso annos pastaa tomaattikastikkeessa
-Popcornia
-5l vettä
-Banaani
-Mansikkajugurtti (150g)
Vähän on hiilaripainoitteista ollut, mutta ei opiskelijabudjetilla kamalasti varaa protskuihin. Tänään oli muutenkin mun herkkupäivä :)
-varmaan viisi sellaista valkosuklaa-vaahtosuukkoa
-savustettua lohta ison palan
-lasin kokista
-useamman lasin kivennäisvettä
-kourallisen karkkia
-desin maustamatonta jogurttia
-desin proteiinijuoman loppuja
Aamiaiseksi yksi paistettu muna.
Lounaaksi Memphisin parmesaani-kanasalaattia ja Hard Ice Teata.
Välipalaksi annos frozen yogurtia suklaalla.
Illalliseksi thai-kanasalaattia ja ruissipsejä.
1 kahvi (maitoa+3 hermesetaa), lautasellinen pyttipannua (perunaa, makkaraa, kananmunaa) + lasi maitoa, 1 ruisleivänpala (margariinia, metvurstia, juustoa, suolakurkkua) + lasi maitoa ja 1 tee (maitoa+3 hermesetaa) + tietenkin vettä noin 2 litraa.
Aika perussetti, lämmin ruoka vaan vaihtelee ja veden määrä.
Aamupala: Kaksi paahtoleipää sinihomejuustolla, kinkulla ja juustolla (lämmitin mikrossa, namnamnam..!)+ puolisen litraa kahvia.
Päivällinen: Sinihomejuusto-valkosipulimakkara + salaatti, kurkku, miniluumutomaatteja.
Päivän mittaan lisäksi myös litra persikkajääteetä, paketillinen vohvelikeksejä ja lähes kokonainen sitruunakuivakakku.
Hmm.. Kuulostaapa pahalta :D Pitäisi ainakin juoda enemmän, tänään en ole vettä juonut lainkaan, vain kahvia ja jääteetä.
Ed Lemon Light -energiajuoma, avokado-mustikka-maitorahka-smoothie, pari soijanakkia, 3 falafel-pullaa, 3 siivua halloumia, tomaattikastiketta, vihersalaattia, appelsiini. Lisäksi vettä.
Aamupala: kulhollinen maustamatonta, vähärasvaista jogurttia, jossa tuoreita mustikoita, mansikoita ja kauracrunchia, pieni pyöreä näkkileipä (päällä floraa), kuppi vihreää teetä ja lasi appelsiinimehua, jossa viherjauhetta
välipala: kuppi vihreää teetä
lounas: pieni annos soijarouhekaalilaatikkoa, 2tl puolukkahilloa, 2 pientä suolakeksiä, joiden päällä rasvaista cheddarjuustoa
välipala: kuppi vihreää teetä ja proteiinipatukka
päivällinen: 10" pizza melkein kokonaan
iltapala: kuppi chiliteetä, jossa 1 tl kookosöljyä
Aamupala: Kaurapuuroa, banaania, anasta, mangososetta(koko combo joku 300g), lasi vettä
Kinkkujuusto-pihvi (75g), porkkanaraaste, vihreä salaatti, tomaattipastaa, täysjyväleipää pala, lasi maitoa, pari herneen palkoa
140g karkkia
Hapankorppua juustolla, lasi vettä, tomaatti, jugurttia 2dl
Yksi eskimo jäätelö.
+ 0,7L vettä päivän aikana ruokien lisäksi.
Aika vähän tuli tänään syötyä.
179cm/62kg/33v
Aamupala: Kaurapuuroa raejuustolla ja rahkalla, seassa kookosöljyä. Päällä paloiteltu nektariini. Kahvia maidolla pari kuppia.
Välipala: 2 parapähkinää, banaani, omena
Lounas: Kaksi kananmunaa paistettuna parsakaalin, punasipulin, paprikan ja fetan kanssa. Pari kuppia kahvia maidolla.
Päivällinen: Salaattia ja soijarouhe-tomaattikastiketta
Lisäksi n. 3/4 törpöllistä Ben & Jerry's Cookie Dough jäätelöä ja kolmisen litraa vettä.
Kaurapuuroa raejuustolla ja maidolla.
Pastaa ja tonnikalakastiketta, lisänä salaattia ja maitoa.
Kaksi ruisleipää kinkulla, juustolla ja kurkulla. Teetä.
Tonnikalasalaatti, jossa myös raejuustoa.
Kreikkalainen jugurtti.
Niin ja jossain välissä söin punssia viinimarjoja suoraan puskasta PALJON!
Mikä toi G? Tarkoititko Q kuten question eli kysymys?
kinkku juusto croissant
2dl simpukkamakaroonia ja jauhelihaa
2 pientä lasia colaa
8 pientä olutta.
[quote author="Vierailija" time="16.07.2014 klo 23:57"]Mikä toi G? Tarkoititko Q kuten question eli kysymys?
kinkku juusto croissant
2dl simpukkamakaroonia ja jauhelihaa
2 pientä lasia colaa
8 pientä olutta.
[/quote]
Älkää panikoiko, olen lapseton ja lomalla. Unohdin mainita myös 1dl makeaa valkoviiniä.
Aamiaiseksi iso lautasellinen kaurapuuroa, tuoreita mansikoita ja kuppi teetä.
Välipalaksi pari ruisleipää joiden päällä salaattia ja tomaattia. Juomana puolikas kuppi kahvia sekä lasillinen vettä.
Sitten iltaruokana pari grillattua maissia, sinihomejuustolla täytettyjä tomaatteja, herkkusieniä ja kanaa. Yksi lasi vettä, ja yksi Pepsi Maxia.
Iltapalana banaani, paahtoleipä, kuppi teetä ja viinirypäleitä.
Kahvia ja maitoa, ab-jugurtti, kurkkua, tomaattia, meetvurstia ja oltermannia, nektariini
Kaksi pientä uutta perunaa, "nokare" voita, tilliä, munavoita, grillimakkara ja salaattia. Ruokajuomana kuplavettä. Jälkkäriksi karppia mansikkakakkua.
Kahvia maidolla ja mehujää
Päivällisen salaatin jämät ja loput munavoit iltapalaksi
Vettä join kannullisen päivän aikana.
Maitokahvia joku neljä kuppia. Kaksi kauraleipää Polar 15 % juustolla.
Nasi Goreng nuudeli-kana-vihannespata (Lidlistä), salaattia, paprikaa ja raejuustoa. Vichyvettä.
Mustikka-Banaanirahka (rasvainen ja makea!)
Fetasalaattia. Pari palaa suklaata.
Nyt suolatikkuja ja punaviiniä.
Pituus 172 ja paino 60.
Aamulla kaksi real-leipää päällä kalkkunaleike ja juusto, kahvia kuppi
päivällä jauhelihaa, raejuustoa, kurkkua ja tomaattia
välipala yksi nutrilett
illalla yksi real leipä ja päällysteet. Yksi skyr-rahka ja raejuustorahka.
Lisäksi yksi kuiva omenasiideri
Kaurapuuro voilla.
Croissant.
Kaksi ruisleipää.
Karjalanpiirakka.
Nakki.
Peruna.
Avocadoa noin yksi.
Kahvia, teetä ja vettä.
Paljonkohan tässä on kaloreita? Vähän vai paljon? Aika paljon leipää. On pienet lapset niin meni naposteluksi
Aika karsee menu. 178/65kg.
[quote author="Vierailija" time="17.07.2014 klo 00:03"]
Maitokahvia joku neljä kuppia. Kaksi kauraleipää Polar 15 % juustolla.
Nasi Goreng nuudeli-kana-vihannespata (Lidlistä), salaattia, paprikaa ja raejuustoa. Vichyvettä.
Mustikka-Banaanirahka (rasvainen ja makea!)
Fetasalaattia. Pari palaa suklaata.
Nyt suolatikkuja ja punaviiniä.
Pituus 172 ja paino 60.
[/quote]
Täällä EI kysytty painoa ja pituutta!!! Miksi pitää pilata ketju moisella? Miten se liittyy siihen mitä kukin on syönyt?
4 ruisleipää juustolla, salaatilla ja sipulilla. Rasiallinen minitomaatteja ja 4 lihapullaa. Raakasuklaapatukka. Siinä syömiset. Lisäksi olen juonut muutaman litran vettä, yhden soijakaakaon ja 4 kuppia yrttiteetä. Aion syödä vielä mansikoita.