Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Vanhemmilla ei ole rahaa lapsille !

Vierailija
02.07.2014 |

Eli mun vanhemmilla ei ole rahaa meille lapsille tarpeeksi. Eli heillä ei ole rahaa esim ostaa minulle älypuhelinta. Sitä mä tarvisin koska tyttöystävän kanssa pitäisi jutella esim whatsapissa. Ja jos tekstiviesteillä ja puheluilla juttelen hänelle niin puhelinlaskuista tulee liian kalliita. Välillä lähden kavereideni kanssa kaupungiloe ja on niin ärsyttävää kun kaverit mcdonaldsiin mennessään ottaa kerrosateriat ja minulla ei rahaa kuin korkeintaan euron juustoon :( Ja sitten kun tyttöystäväkin lähtee kreikkaan yli kahdeksi viikoksi niin on oikeesti ihan PAKKO jotenkin onnistua hänen kanssa jutella siellä:( En aijo erätä pulloja koskaliian hitaasti saa rahaa. En eydi viikossa kerätä älypuhelimeen rahaa siten ja täältä päin ei pääse esim postinkantajaksi tai muuallekkaan kesätöihin :/

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
02.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Valitettavasti elämä on. Olen itse kasvanut yksinhuoltajan kanssa kahden veljeni kera ja meillä ei ollut edes uusia vaatteita IKINÄ. Nyt kyselet sukulaiset läpi voisitko mennä tekemään jotain askareita ja saada vähän rahaa. Voiko naapurin mummoa auttaa jossain?

Itse aloitin palkkatyön 15-vuotiaana jotta sain haluamani puhelimen ja vaatteita. Luuletko ettei sun vanhemmat ostais sulle luuria jos niillä ois varaa?

Vierailija
2/4 |
02.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

rahan hankkimista pitää opetella koko vuosi, koko elämä.... ei vasta 1 vko ennen tärkeää asiaa.  

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
3/4 |
23.08.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

No jos sulla ei ole rahaa puhelimeen niin millä laitteella kirjoitit tämän? Ja kannattaa käydä lidlissä. Siellä on halpaa:)

Vierailija
4/4 |
23.08.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Whatsapp toimii jopa perus nokialaisissa.