Oi ei! Asunnossani kasvatetaan hamppua!
Talossa joku oli unohtanut jonkun hanan päälle ja huoltomies kävi läpi kaikki asunnot. Selvisi että minun omistamassa ja vuokraamassa asunnossa kasvattetaan hamppua. Eikä toiminta ole mitään pientä sillä kasveja on yhteensä kolmisenkymmentä. No alle 10 minuuttia sitten tuli ilmoitus ja soitin heti poliisit ja seuraavaksi väännän itseni paikalle. Saa nähdä mitä sitten tapahtuu.
Kommentit (10)
Onko näin? En tiedä vielä jos asunto on vahingoittunut siitä mitenkään. Eikai sopimusta voi purkaa ilman tuomiota?
Olisit nyt edes menny sinne ennen poliiseja.
Kyllä voit purkaa sopimuksen kun on käyttänyt sinun tiloja laittomuuksiin
Mutta miksi alaspeukutukset? Minkä takia en saisi häätää hamppukasvattajaa kun ne kerran voi tärvellä asunnon hyvinkin perusteellisesti?
Koska sinun tulisi tukea hampun kasvattamista ja kannattaa dekriminalisointia.
Itsehän olisin sanonut vuokralaiselle, että hyi hyi ja kantanut kasvit omaan kotiini.
Nyt olen paikalla. Kaikesta päätellen täällä ollaan todellakin viljelty hamppua. Poliisit parhaillaan takavarikoi tavaroita ja asukas tulee ilmeisesti viettämään ainakin seuraavan yön putkassa. Eikä puhuta mistään pikkutekijästä, vaan vuokralaisella on kaksinumeroinen luku kasveja.
Öö ja poliisien nähden vain vauva palstalle kirjottelet??? Mitä poliisit teki hampuille? Eä
Että ihan KAKSINUMEROINEN :D
Voi hyvä luoja. Asia olisi varmaan ollut helpompi sinulle jos siellä olisi ollut pontikkatynnyrit.
Oikeuttaa purkamaan vuokrasuhteen samantien.