Vaimo työmatkalla - pettääkö?
Vaimo on 2kk työmatkalla. Pettääkö se siellä? Ei tule kotiin, vaikka sanoin, että tarvisin jo kotiruokaa.
Kommentit (14)
Jos se on paska vaimo niin pettää, jos hyvä niin ei. Kumpi sulla on?
Ja varmaan pettää ! Kaikki naiset pettää ennemmin tai myöhemmin jos ovat varmoja etteivät jää kiinni.
MIES 32V ja naimisissa 6 vuotta ja vaimonikin pettää taatusti
[quote author="Vierailija" time="04.04.2014 klo 13:23"]Ja varmaan pettää ! Kaikki naiset pettää ennemmin tai myöhemmin jos ovat varmoja etteivät jää kiinni.
MIES 32V ja naimisissa 6 vuotta ja vaimonikin pettää taatusti
[/quote]
Voi sinua... Kuka sun psyykeä on noin kolhinut?
Käyn aika usein työmatkoilla, viikonkin kerrallaan ympäri Suomea. En koskaan ole pettänyt miestäni näillä reissuilla, vaikka tilaisuuksia kyllä olisi ollut yllin kyllin tarjolla. Iltaisin baaritiskillä etenkin varatut miehet vonkaavat kovastikin.
Varmasti.
Mene muuten kokkauskurssille, uusavuton tahvo. Miten tollainen on jollekin kelvannutkin? Metrinen letku? Ei ihme, et parempi puoliskos vonkaa muita.
Miksi pettäisi?
Nooh, ehkä siinä tapauksessa jos kotona on avuton mies, joka haluaa vaimon takaisin vain siksi että vaimo tekisi ruokaa.
Huono aloitus, kuten muutkin samanlaiset tänään.
Totta kai pettää.
Olen oppinut tältä palstalta, että kaikki pettää takuuvarmasti.
Kaiken lisäksi, jos vaimosi ei tehnyt sulle ruokaa valmiiksi pakastimeen eikä hoitanut äitiäsi pitämään susta huolta, kertoo selvästi, että vaimosi on narsisti.
JSSAP!
Mä olin juuri viime syksynä kuukauden työmatkalla miespuolisen työparini kanssa. Mies on tosi kiva, meillä oli todella hauskaa. Vietettiin vapaa-aikaa yhdessä ja tehtiin töitä yhdessä, vain yöt siis nukuttiin eri hotellihuoneissa ja välillä kävin joissain kaupoissa yksinäni.
Työmatka oli mahtava. Ei tarvinnut tehdä ruokaa, ei kuunnella jatkuvaa äitiäitiäitiäitiäiti-puhetta ja muutenkin, olo oli kuin olisin ollut lomalla.
Ja ei, en pettänyt. Ei olisi tullut mieleenkään. Mies oli sinkku, minä en.
Lähtisin heti uudestaan.
Ehdottoman varmasti pettää, niinkuin palstaviisauden mukaan jokainen vakiintuneessa parisuhteessa elävä. Heti kun puolison silmä välttää (risteilyt kavereiden kanssa, firman juhlat, työmatkat jne.). Mammojen parisuhteet ovat ilmeisesti niin paskoja, että aina on pakko pettää.
Ap:n ei auta tehdä muuta kuin stalkata vaimoaan, ratsata kännykkä, s-posti, fb. Ja opetella laittamaan ruokaa.
Varmasti pettää. Kuten myös käydessään "jumpassa", "kaupassa" ja "viemässä roskia".
[quote author="Vierailija" time="04.04.2014 klo 13:30"]
Käyn aika usein työmatkoilla, viikonkin kerrallaan ympäri Suomea. En koskaan ole pettänyt miestäni näillä reissuilla, vaikka tilaisuuksia kyllä olisi ollut yllin kyllin tarjolla. Iltaisin baaritiskillä etenkin varatut miehet vonkaavat kovastikin.
[/quote]
ahaaa, mutta muulloin olet... Jäit kiinni sanavalinnastasi ;)
Jos on 2kk reissussa, niin ei siinä suhteessa suhteesta voi kamalasti puhua. Eli, jos tilastollisesti pettämisen todennäköisyys on 50% ja se koskee koko populaa, joista osa pysyttelee kotona, ei matkustele eikä ole paljoa tilaisuuksia, niin noiden matkustelevien kohdalla todennäköisyys kasvaa helposti 80%:iin. Sitä tukee myös oma empiirinen työkokemus reissaamisesta työkavereiden kanssa. Mutta sitten, kun päälle lasketaan into/halu lähteä näin pitkälle työmatkalle, niin mielestäni todennäköisyys kasvaa 90%:iin. Tämä siis mun mielipiteeni eikä se siis todista ap:n vaimon petollisuutta. Sen arviointiin pitäisi nähdä ap:n vaimo ja vaihtaa katseita, niin sit kyl tietäisi. Tiedän siitä, kun tiedän meidän firman pettäjänaiset ja tavan, jolla ne siitoskykyistä kaljupäätä katselevat.