Kiva ruokapaikka Helsingin keskustassa
Lauantai iltapäiväksi naisporukalle.Suosituksia kellään?
Kommentit (24)
Töölössä Mountain. Hyvää neplilaista ruokaa.
[quote author="Vierailija" time="06.03.2014 klo 19:22"]Aika paljon alapeukkuja
[/quote]
Alapeukuttajat on pöljiä.
onko tyypit kateellisia ku toiset menee syömään vai miksi alapeukut? ihme porukkaa.
Alapeukuttaja osaa vain klikata. Alapeukuttaja ei osaa kirjoittaa mielipidettään tai sitten ei vain osaa lainkaan kirjoittaa.
Alapeukku = eri mieltä. Ei se ole mikään henkilökohtainen solvaus! :D Olisko ap antaa tarkempia reunaehtoja? Hintataso, tyyli (käykö etniset), sijainti...
Alapeukku=huono ravintola.
Minä suosittelen intialaista Maharajaa Töölössä.
Eikö tuo nyt oo tosiaan aika selvää tässä, mitä nuo alapeukut tarkoittaa... la famiglia perus s-ravintola, astetta parempi rosso, ruoka keskinkertaista. Ja lauantai-iltapäivänä saattaa olla aika täynnä lapsiperheitä, siihen kannattaa varautua.
Ei ikinä tule mitään mieleen, kun pitäisi. Mutta: Copas y Tapas (ruokalistaton rento espanjalainen, ensiluokkaista ruokaa), Troikka (klassinen pömpöösi venäläinen), Sushibar & Wine (tyylikäs sushirafla).
Alapeukutin La Famigliaa.
Mä en tykkää La Famigliasta, siksi alapeukutin. Kateuskorttia ei kannata esitellä. Itse suosittelen Tonys Deliä tai Virgin Oilia jota peukutin.
Yks kiva paikka on Forumin yläkerrassa (se on rempattu täysin!) oleva ruokaravintola, joka on O'Leareys-pubia vastapäätä, vähän siellä perällä (sushipaikasta ohi). Siellä on ollut herkkupihviä edullisesti ja punkkukin oli ihan hyvässä hinnassa. Ja hyvä palvelu. Tykkäsin.
Belge keskustassa, belgialainen, tunnelmallinen, hyvä ruoka, baaripuolikin löytyy
Sogno Töölöntorin lähellä, italialainen, erittäin tunnelmallinen
Mamma Rosa Töölössä,viihtyisä paikka,hyvä ruoka.Jos teitä on iso porukka,varatkaa pöytä.
Kiila. Tai no, kerran käynyt mutta todella tykkäsin: mahtava sijainti, ystävällinen palvelu, ihana ruoka ja ihmeen edullinen!
No kiva ja kiva...
virgin Oil