Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
miehellä kondomeja mukana
25.07.2006 |
Miten pitäis suhtautua kun mies kulkee kondomit mukanaan vaikka syön e-pillereitä. Otti mm. työmatkalleen mukaan.. Onko teillä muillakin aina kondomit mukana?
Kommentit (3)
Ei jumankauta että repesin, sori vaan. Ei kai kukaan nyt huvikseen kortsuja työmatkalle ota, sehän panee vieraita. Jätä se sika.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
...vaikka tarvetta ei ole ollut vuosiin. Oli vaan sattunut jäämään lompakkoon homehtumaan.
Mistä tiedät, että miehesi otti kortsuja mukaan? Tuskin ainakaan itse kertoi..? Pakkasiko laukkuun?
Alue: Aihe vapaa
aika vähän mitään muuta käyttöä, että lähinnä kanniskelen niitä mukanani vain silloin kun olen menossa naimaan jotakuta.
Miten tuohon pitäisi suhtautua? No se on vähän miten parisuhteeseen yleensäkin suhtautuu. Jos ei ole turhan tarkka, niin voi iloita siitä että mies huolehtii ainakin ettei tuo tauteja kotiin työmatkoiltaan. Konservatiivisemmassa suhteessa elävä voi ihan hyvin päästää primitiivireaktionsa valloilleen. Puhumisesta ei taida enää tuossa vaiheessa olla paljoa apua.