Voiko lapseton nuori mies kiinnostua vanhemmasta "lapsellisesta" naisesta?
Ikäeroa 6 vuotta. Itse olen 29v ja mies 23v. Minulla on kaksi alle kouluikäistä lasta ja mies kyllä tietää sen. Kovasti on ollut flirttiä ja sellaista, mutta pelottaa yrittää edes pidemmälle.
Kommentit (11)
Ja ikäero oli jotain 10 vuoden luokkaa.
se säikähtääkin sitten tätä lapsiperhearkea ja mulle se olis aika kova pala. Lasten isän kanssa suhde päättyi sen verran kurjasti, ettei huvittaisi sydäntä enää särjetyksi saada.
ap
Minulla oli kolme lasta ja nyt ollaan oltu melkein 20v yhdessä.
Tyyliin, että "mitä jos se ei olekaan tosissaan" tai just tollasta samanlaista, että jos säikähtääkin lapsiperheen elämää.
Toisaalta, kuten joku jo sanoi, niin mitään ei voi saada, jos pelkää. Ota riski, tapailkaa vaikka lasten nähden "kavereina" (meilläkin meni suhteessa varmaan 3kk, ennenkuin lapsi näki mitään pikaista halaamista suurempaa, nykyisin toki lojun kainalossa sohvalla jne.). Jos et ajattele asiaa niin, että tämän pitäisi kestää läpi elämän, vaan vaikka vaan "pienenä huvitteluna", niin ei tunnu niin pahalta, vaikka mies ottaiskin jalat alleen... :)
aika samoilla ikäeroilla (ja saman ikäisiä) loppupeleissä se suhde on kuitenkin kaatunut heillä, on ollut miehille aika iso harppaus yhtäkkiä lapsiperhe elämään ja nämä miehet on halunneet kuitenkin molemmat omankin lapsen josta on sitten tullut se "ykkönen" ja toiset lapset ollut vain riesana. Mutta ei varmaan kannata jättää kokeilematta jos tuntuu hyvältä, eihän sitä koskaan tiedä...
ja ehkä parempi niin että vain toisella ei ole lapsia kuin että molemmilla olisi.
Ja miksei saisikin olla. 29v kahden lapsen äiti on aikuinen nainen.
ja kaksi lasta ja mies on alle 25v.
Lapsiperhearki tälle miehelle ihan uusi tuttavuus, mutta hyvin on mennyt. Lapset on paljon myös isällään, joten saavat kahdestaankin viettää aikaa.
Miehellä ei ole kokemusta lapsista, mutta tosi hyvin osaa suhtautua lapsiin ja touhuaa mielellään heidän kanssaan.
Molemmilla vielä omat asunnot, mutta mies käytännössä asuu naisen ja lasten luona.
Nainen on valitellut lasten kiukkua ja muuta lapsiperhesähellystä, mutta mies sanoo, että hän osaa itse kyllä miettiä mitä jaksaa ja jos ylivoimaiseksi käy, niin hänhän voi mennä kotiinsa.
Mutta ei ole kyllä vielä käynyt.,
t. ikäeroa 11v