Oletteko olleet maaliskuusta asti käymättä kampaajalla?
Kommentit (73)
Itte leikkasin sentin sängen viime syksynä enkä ole päässyt kampaajalle. Tukka näyttää kyllä niin ruokottomalta mutta ei voi mitään :D
Viime lokakuusta asti. Kohta aion mennä.
Olen ollut vuodesta 2017 käymättä kampaajalla. Sitä ennenkin taisi olla lähes viisi vuotta väliä.
Helmikuussa. Mies leikkasi, ihan hyvä lyhyt polkka. Yhtä hyvä kuin kampaajalla.
En ole ikänäni kuin kaksi kertaa käynyt kampaajalla (lapsena) eikä ole tarvetta tai aikomusta mennä jatkossakaan.
N32
Ollaan koko perhe ja leikattu itse hiukset. Eihän lopputulos ammattilaisen veroinen ole, mutta ei sen nyt niin tarkkaa, kun ei paljon ketään nähdä. Itsellä onneksi suorat pitkät hiukset, joten ne saa tasoitettua riittävän siistiksi satunnaisia työtapaamisia varten.
Minunkin olisi kannattanut olla käymättä kampaajalla. Hiukset ovat taas aivan nyrhityt, vaikka sanoin, että haluan kasvattaa hiuksia. Mistä löydän hyvän kampaajan? Aina sama juttu, kampaajat pilaavat ulkonäköä.
Joulukuusta. Oma äitini kyllä leikkasi viime kuussa hiukseni, kun pitkästä aikaa menin käymään vanhemmillani.
Vierailija kirjoitti:
Minunkin olisi kannattanut olla käymättä kampaajalla. Hiukset ovat taas aivan nyrhityt, vaikka sanoin, että haluan kasvattaa hiuksia. Mistä löydän hyvän kampaajan? Aina sama juttu, kampaajat pilaavat ulkonäköä.
Nyt olen sitten säkki päässä taas seuraavat puoli vuotta.
Viime vuoden huhtikuussa olen viimeksi käynyt kampaajalla muutoin kuin kampauksen takia. Mies lyhensi hiuksia kesän kynnyksellä ja saa leikata lisääkin.
Menisin kyllä jos kampaaja käyttäisi maskia. Olen riskiryhmäläinen.
Onko oikeasti muitakin? Itse kävin kampaajalla tammikuussa, enkä sen jälkeen kertaakaan. Normaalisti kerran kuussa.
Tammikuusta. Aloin sitten kasvattaa hiuksiani ja aattelin käydä seuraavan kerran marraskuun alussa, just ennen synttäreitäni.
Vierailija kirjoitti:
Helmikuussa. Mies leikkasi, ihan hyvä lyhyt polkka. Yhtä hyvä kuin kampaajalla.
Lisäys: helmikuussa olin viimeksi kampaajalla, mies on leikannut kaksi kertaa, ja kohta pitää leikata taas. Yllättävä kyky, en mene enää kampaajalle ollenkaan. Itse voi värjätä. Meillä hyvät parturisakset.
Syksystä 2018, on joskus ollut jotain viiden vuoden taukojakin.
En ole 2000-luvulla käynyt kertaakaan kampaajalla. Pitkät paksut híukset ja aina on onneksi löytynyt joku, joka on kyllästynyt katsomaan liian pitkiä hiuksisani ja tarjoutunut leikkaamaan. Sitten kun ei löydy ketään, täytyy opetella leikkaaman itse.
Olen ollut n. 15 vuotra käymättä kampaajalla
Joulukuusta.