Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kokemuksia World Vision -kummiudesta

Vierailija
22.08.2013 |

Onko ollut järkevän oloista tuo kummilapsitoiminta tämän järjestön kautta? Pidättekö henkilökohtaisesti yhteyttä kummilapseen? Olin aikaisemmin kummina romanialaiselle lastenkodille Pelastakaa lasten kautta, mutta se jäi jotenkin ontoksi. Rahat varmastikkin menivät oikeaan osoitteeseen, mutta kovin heikosti siitä tuli mitään informaatiota mitä siellä lastenkodissa oli hommailtu. Ei tullut oikein mitenkään tutuksi koko touhu, vaikka olin siinä useamman vuoden mukana tukemassa. Mietin nyt tätä tällaista, jossa olisi joku tietty kummilapsi (vaikka koko yhteisöä tuetaan), että olisiko tämä jotenkin konkreettisemman tuntuista?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
22.08.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen ollut kummina jo 8 vuotta. Olen tykännyt, kirjoittelen pari kertaa vuodessa ja sieltäpäin tulee pari kertaa vuodessa kirje plus sitten Visionin muut tiedotteet kohdemaasta ym. ym. Suosittelen, ei kokemusta muista vaihtoehdoista mutta olen ainkain kokenut että rahat menee "oikeasti" johonkin.

Vierailija
2/3 |
22.08.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hyvin toimii ja on vuosien varrella (jo 1990-luvulta asti) tullut suoraa palautetta kirjeiden muodossa kummilapsilta sekä WV:ltä. Olen tähän mennessä kouluttanut viisi kummilasta yliopistoon ja ammatteihin asti!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
22.08.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Todella tyytyväinen, suosittelen! Infoa tulee ja lapselta kirjeitä säännöllisesti, myös kuvia lapsesta ym. Kiitos on aina tullut lähetetyistä pienistä jutuista ja kirjeistä. Myös World Vision -kummilehti tulee säännöllisesti.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yksi seitsemän