Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Parhaat piknikeväät ja patonkien täytteet

24.06.2006 |

Hei!



Olisi ajatus lähteä oikein kunnon piknikille, eväänä täytettyjä patonkeja, salaattia, mansikoita, kuohuviiniä ym. herkkuja.



Mutta mitä patonkien väliin?? Esim. joku kanajuttu kiinnostaisi, sellainen majoneesihässäkkä. Onko kenelläkään toimivaa hyvää reseptiä? Myös kaikki muut herkkutäytteet patonkeihin kelpaa! Itse en ole koskaan ko ruokalajia valmistanut.



Ja ehdotuksia piknikin eväiksi muutenkin otetaan vastaan!



Kiitos kiitos jos joku vaivautuu vastaamaan!!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
27.06.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Patongin väliin voi laittaa salaattia, juustoa, kinkkua, tomaattia ja kurkkua. Tai vaikkapa Lehtisalaattia, juustoa ja punajuurisalaattia.

Vierailija
2/2 |
28.06.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Patonki halkastaan viittä vaille kahtia. Toinen puoli sivellään sulatejuustolla. Sit päälle kerroksittain kinkkua, juustoa, kurkkua ja suolakurkkua. Tomaattikihan käy vallan mainiosti, mut tahtoo valua suupielistä :)



Yleensä oon ostanu esipaistettuja patonkeja ja täyttänyt heti kohta uunista ulos otettuani.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla