Ostettiin konvehtirasia 49,90 - hinnalla olisi saanut 17 rasiaa Juhlapöydän konvehteja
Kommentit (53)
Suklaassa on just noin: halvalla ei voi saada hyvää. Hyvä että maistui!
Suklaan kanssa kannattaa todellakin panostaa laatuun. Mitä iloa on 17 rasiasta jotain mättösuklaata?
Mieluummin vähän tosi hyvää kuin jättilämäri pahaa...
Ihania ovat, meilläkin noita Bergin konvehteja. Jokainen maku selvästi erilainen, eikä maitosuklainen maku. Kannatti.
No huh huh. En voi käsittää. Huh huh.
Joulu on kerran vuodessa, miksipä ei herkuttelisi kunnolla.
minäkin ostaisin mielelläni herkkusuklaata, mutta asun pikkupaikkakunnalla ja täältä ei saa muuta kuin bulkkia. kaupunkiin 70 km niin en viitsi suklaan takia lähteä, mutta jos joulun aikaan on muutakin asiaa kaupunkiin niin ostan suklaata. luulisi kyllä että suklaasta on pula kun ei muulloin ole tarjolla noita parempia kuin jouluna. olisi kiva ostaa kesälläkin viemisiksi kyläpaikkaan suklaata, ja tietty itselle myös.
En ikäpäivänä suostu maksamaan viittäkymppiä suklaarasiasta. Tai sitten sen rasian on oltava suunnilleen hehtaarin kokoinen. Ja olipa kallista tai halpaa suklaata, samalla tavalla se lyö mahan rujakalle.
Berg on niin ällömakeaa, että ei maistu mulle. Mieluummin joku ihan tavallinen.
Ei ole ainakaan rahasta puutetta.
Miksi suklaata pitäisi olla paljon. Mieluummin panostaa laatuun.
Ei kannata paljoa suklaata syödä. Lihottaa. Ostin 4 käsintehtyä konvehtia. Se riittää. Konvehti päivässä.
ap unohti kertoa että paljoko on painoa rasiassa olevilla suklailla. pelkä kilohinta ei keroo rasian painoa.
Nautiskelija ei ole kiinnostunut mistään kilohinnasta. Ei tämä mitään jauhelihaa ole.
No suklaarasialla pätemistä en ole täällä aiemmin nähnytkään. Alkaa vissiin aiheet käymään vähiin, kun pitää jo suklaallakin trollailla.
Mikä rasia?