Laivalta putoaminen
Miten joku voi vaan pudota laivalta? Mikä saa ihmisen hyppäämään? Surullista luettavaa. Eikö näitä ihmisiä pelota.. Nousi vain mieleen siksi tein aloituksen. Ps luulisi laivan aitojen olevan sen verran korkeat, ettei sieltä noin vaan pudota
Kommentit (43)
Joku nuori mies taannoin loikkasi mereen Tallinnan laivalta? Oiskohan ollut itsemurha? Surullista..
Olen hypännyt meidän laivasta monta kertaa.
Kuinka todennäköistä on selvitä elossa jos hyppää mereen? Olen lähdössä risteilylle huomenna niin vakoilen ihmisii jos joku sattuis hyppäämään
Yhtenä uudenvuoden aattona olin töissä ja yksi matkustaja hyppäsi yli reelingin ja hävisi sinne.
Oli odottanut kuitenkin nelisen tuntia että tuli keskiyö ja että oltiin varmasti merellä. Laukku jäi kannelle ja kiipesi yli ja hyppäsi. Kokit teki hälytyksen ja häntä etsittiin valinheittimitn valossa mutta ei löytynyt.
Jotkut ääliöt menee kännissä roikkumaan siihen kaiteen toiselle puolelle, kun pitää päästä näyttämään. Ihme, ettei noita putoamisia satu enemmän. Mikä siinä on kun ihmisten humalakäytöksen typeryys ja lapsellisuuss viisinkertaistuu laivalla ollessa maissa oloon verrattuna?
Ahdistaa nämä uutiset jostain syystä todella paljon.. kai siinä tummaan mereen hukkumisessa ja siinä ettei ruumista löydetä, on jotain todella pelottavaa.
Todennäköisyys eloon jäämisessä on pieni...nuoret ne vaan loikkii
Miksi ei rakenneta korkeita esteitä, kuten korkeisiin näköalatasanteisiin laitetaan esteet kattoon asti.
Vierailija kirjoitti:
Jotkut ääliöt menee kännissä roikkumaan siihen kaiteen toiselle puolelle, kun pitää päästä näyttämään. Ihme, ettei noita putoamisia satu enemmän. Mikä siinä on kun ihmisten humalakäytöksen typeryys ja lapsellisuuss viisinkertaistuu laivalla ollessa maissa oloon verrattuna?
Meidän perheen teini menisi varmaan selvinpäin kun sinne. Ei ole paikkaa mihin hän ei ole kiipeillyt.
edelmannin samuli hyppäsi taannoin
Laivojen kansille pääsy kielletty!! EI tapahtuis näitä..
Mikä tämä samuli edelmann juttu on?
samuli hyppäs kerran pää edellä jäähän ja hyppäsi takaisin. korjatkaa jos hakoteillä
Voisin itekin kokeilla hyppäämistä :)
Vierailija kirjoitti:
Laivojen kansille pääsy kielletty!! EI tapahtuis näitä..
Niinpä niin, kielletään kaikki. Jestas miten ärsyynnyn näistä kielto/ fanaatikko- ihmisistä. Eläisivät elämäänsä ja antaisivat muidenkin elää tavallaan. Se nyt kuitenkin on ihmisoikeus elää kuten haluaa satuttamatta muita.
Tämä kannanotto ei ollut mitään sympatiseeraamista aloitukseen tai mihinkään muuhun vahingolliseen tekoon, vaan yleisellä tasolla kommentti koko ihmisyyteen. Kai tästäkin joku vetää palkokasvin juurineen sieraimeen.
Rauhaa vain, kaikille.
MIKSI KUKAAN EDES ON VOINUT HARKITA HYPPÄÄMISTÄ??
Olisi kiva nähdä mereen hypänneiden ruumiit :)
Ei tarvitse olla kuin pikku humalassa tai jokin hengenvaarallinen haaste näyttää miten rohkea uskaltaa olla?