Voisitko olla parisuhteessa miehen kanssa, joka ei pidä ulkonäköäsi kiihottavana?
Mutta koska luonteesi on hänestä ihana hän pystyy seksiin kanssasi.
Kommentit (66)
En. Homous ei yksinkertaisesti ole mun juttu.
Tietysti. Ei seksi ja kiihottavuus ole tärkeintä elämässä.
No enpä minä miehenä edes kertoisi jos vaan luonteen takia pystyisin seksiin, jos siis ulkonäkö ei nappaa, mutta luonne on valloittava. Tietty jos joutuis silmät kiinni ja pimeessä, niin arvaisihan tuon ehkä, mutta eihän se kemia koskaan pelkästä ulkonäöstä johdu.
Juu, olenkin. Ei minuakaan tuon viisikymppisen miehen alaston ulkonäkö miellytä. Vanhan miehen lättäpeppu, hyi...
Olen. Mies ei pidä kokonaisuutta kiihottavana, mutta pitää tiettyjä yksittäisiä osia.
Eihän naisen tarvitse olla kiihottava. Kunhan ei kuitenkaan sellainen joka lerpsauttaa erektion kun sitä katsoo. menee muuten selibaatin puolelle.
Jos mies kiihottuu niin voiko edes mitenkään tietää mistä se kiihottuu, ulkonäöstä vai luonteesta? En usko että sitä pystyy sillä lailla erottelemaan tositilanteessa.
Vierailija kirjoitti:
Jos mies kiihottuu niin voiko edes mitenkään tietää mistä se kiihottuu, ulkonäöstä vai luonteesta? En usko että sitä pystyy sillä lailla erottelemaan tositilanteessa.
Ja tällä tarkoitan tilannetta jolloin tietää ihmisestä sen verran, ettei ole pelkästään ulkonäköön ihastunut.
Ei meistä paria tulisi, vaan korkeintaan kavereita. Itse pidän itsestäni ja jos mies ei minusta pidä, niin menkööt ja etsiköön paremman.
En jaksaisi ulkonäkökeskeisen miehen kanssa. Pitemmän päälle naama ei ole merkittävässä osassa, vaan kaikki muu, siis se henkinen puoli.
Vierailija kirjoitti:
En jaksaisi ulkonäkökeskeisen miehen kanssa. Pitemmän päälle naama ei ole merkittävässä osassa, vaan kaikki muu, siis se henkinen puoli.
Toi nyt on jo naurettavaa.
Ei se ole ulkonäkökeskeisyyttä jos pitää omaa puolisoaan seksikkäänä. Ulkonäkökeskeisyyttä olisi antaa pelkälle ulkonäölle huomattavan suuri painoarvo.
Olen tälläkin hetkellä. Olen varmaan jotenkin sairastunut läheisriippuvuuteen. Mies ei ole halunnut harrastaa seksia kanssani lasten jälkeen (5v.) Erektio-ongelmia.Olen hirveän ahdistunut elämän oravanpyörästä,josta ei vaan pääse eroon.
En pystyisi. Se että tiedostaisin tämän, veisi jo halut. Sama kun kysyisi kannattaako rakkaudettomassa avioliitossa pysyä, ei kannata. Kuin ei kannata myöskään rakastella ihmisen kanssa, saati olla suhteessa joka ei halua sinua. Vain yksi elämä, miksi tuhlata elämään valheellista elämää.
Miksi ihmeessä olisin? En oikein osaa edes kuvitella tilannetta, ettei mieheni pitäisi ulkonäöstäni ollenkaan. Minä olen minä juuri sen näköisenä kuin olen, huolehdin itsestäni ja ulkonäöstäni niin, että oma olo on sen myötä mukava. Ulkonäköni on yksi osa minua, aika tärkeä sellainen vielä. Enkä ole edes nuori, vaan 45 vuotias ja olen ollut mieheni kanssa yli parikymmentä vuotta.
Jos laitettaisiin roolit toisin päin, niin olisinko minä miehen kanssa, jonka ulkonäöstä en pitäisi? Riittäisikö miehen luonne pitämään meidät yhdessä? Entä avaisinko suurinpiirtein säälistä hänelle reiteni? Tuskin. Haluaisiko mies 9 olla kanssani, jos huomaa, että saa vain säälipildeä ja silmät tiukasti kiinni?
Olen ollutkin. Miehet on pihdanneet seksiä, käyneet vieraissa ja haukkuneet rumaksi läskiksi lehmäksi. Kaikki kuulemma minussa oli kuvottavaa ja vastenmielistä, panemaan ei pysty kuin takaapäin kännissä. Silti piti alkaa seurustella ja naimisiinkin mennä minun kanssani. Ystävien ja suvun kesken piti ottaa välillä aina puheeksi ulkonäköni ja surra sitä. Olisi kiva jos joskus olisi ollut jonkun kanssa joka olisi rakastanut, mutta miehet on todella vaativia ja pinnallisia.
En. Haluan miehen, joka on rakastunut, jolloin ulkonäkökin miellyttää. Miksi olisin parisuhteessa, jossa joku ukko vaan tyytyy?
Sadattuhannet naiset ovat tietämättään suhteessa ja harrastavat seksiä miehen kanssa, joka ei pidä enää tai ole koskaan pitänytkään seksikkäänä. Moni mies joutuu tyytymään mukavaan, mutta ei-kiihottavaan naiseen. Hyvältä se varmaan tuntuu, vaikka joutuisikin vähän erektiota mielikuvituksella ja pillereillä avittamaan.
En. Ei onnistuisi.