Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lapselle kirje...?

Vierailija
15.03.2013 |

Mielipiteitä kaipaan asiaani. Ajattelin kirjoittaa lapselleni (7v) kirjeen jonka saa kun on aikuinen, jos haluaa. Kertoisin hänen lapsuudestaan ja asioista joita on tapahtunut. Lähinnä niistä vaikeista.

Itse olen jo vuosia taistellut ahdistuksen kanssa jonka syytä en tiedä, uskon johtuvan omasta lapsuudestani. Isä alkoholisti ja omillani olin suurimman osan lapsuudesta. En muista siitä juuri mitään.

Nyt oma lapseni on joutunut kokemaan kaikenlaista; sairautta, kuolemaa, eron ja pahimpana henkistä väkivaltaa/alistamista. Paljon sellaista mitä pienen ei pitäisi joutua kokemaan. Kirjeen tarkoitus olisi siis kertoa näistä asioista. Tapahtumista, tunteista ja siitä mitä kaikkea on tapahtunut.

Onko tämä ihan tyhmä juttu?

(Btw, ettei kukaan ala syyllistämään, sain vasta tietää että perheen ulkopuolinen henkilö on alistanut lastani pienestä pitäen.)

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kahdeksan kaksi