Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mitä te puuhaatte viikonluppuisin?

Vierailija
15.02.2013 |

Mulla on suuri yritys päällä olla juomatta ja viettää täysin raitis viikonloppu. Kysynkin että mitä "normaalit" ihmiset tekee viikonloppuisin?`
Tarvisiko mun yrittää keksiä jotain erityistä?
Ajattelin kysyä jos kaveri lähtis mun kanssa lenkkeilee sunnuntaina. Lauantait on aina perinteisesti menny siivotessa ja TV:tä tuijotellen. Mulla on lapsia. mutta ne vaan ei halua mun kanssa tehdä mitään... Haluavat vaan pelata ja katsoa videoita tms

Mitä te muut teette viikonloppuisin?
Ei kiitos moralisaarnaa juomisesta, minä YRITÄN olla parempi.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
15.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä milloinkin. Jos ei olla reissussa niin sit usein just siivotaan, käydään kylässä, ulkoillaan, pelataan lautapelejä, käydään uimassa, leivotaan, katotaan telkkaria, saunotaan, luistellaan, hiihdetään, kutsutaan meille joku kylään jne.

 

Koita houkutella ne muksus tekeen jotain yhdessä, siitä tulee oikeasti koko perheelle kiva mieli kun on yhdessä tehty jotain. Ei ne teinit sellaista välttämättä heti myönnä mutta kivalta niistäkin tuntuu, kun saa viettää aikaa vanhempien kanssa. Ja se jatkuva pelaaminen ja videoiden katselu ei tee heillekään hyvää. Leipokaa yhdessä tai menkää porukalla ulkoilemaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla