Tuliko mainosten mukana Ystävänpäiväkortti?
Kävin maanantaina poikaystäväni luona ja sattumalta näin hänen keittiön pöydällään tyhjän ystävänpäiväkortin. Mietin, että oli ostanut sen minua varten enkä sanonut mitään. Eilen sitten sain häneltä kortin ja se oli aivan erilainen kuin tuo näkemäni. Kysyin ohimennen antoiko/postittiko hän monta korttia ja tähän vastasi, että olen hänen ainoa ystävänsä eikä muita kortteja antanut.
Kysyin sitten, mikä se kortti oli, jonka olin nähnyt ja hän ensin kielsi koko kortin ja yhtäkkiä sitten muisti, että ai se - tuli mainosten mukana. Minulle ei mainoksia tule ja epäilen, olisiko niiden mukana sellaista voinut tulla. Kertokaahan, tuliko?
Kommentit (11)
Kyllä tuli, pariltakin ilmeisesti tuleviin vaaleihin ehdolla olevilta ehdokkailta. Yhdessä niistä luki jo kortin etupuolella selvästi kuvan alla KOKOOMUS joten heti tajusin mikä on. Lisäksi ilmeisesti naapurini oli laittanut kortin suoraan laatikkooni.
Ja nyt sitten mustistelet kortin takia niinkö? Voi elämä. Mutta kyllä, mainosten mukana on tullut kortti
Kiitos, että olet ystäväni. Ja kaksi kahvimukia skoolaa.
Juu, meille tuli postin mukana tyhjä kortti. Olikohan talvinen maisema tms.
Mainosten mukana tuli tyhjä ystävänpäiväkortti. Oli muistaakseni Postin lähettämä. Tällainen tuli myös viime vuonna ja jouluna.
Jätä se sika - mammat vaan puolustelee sitä noissa viesteissään!!!!!!!
Vierailija kirjoitti:
Kiitos, että olet ystäväni. Ja kaksi kahvimukia skoolaa.
Tämä! Kiitos :)
-ap
Vierailija kirjoitti:
Mainosten mukana tuli tyhjä ystävänpäiväkortti. Oli muistaakseni Postin lähettämä. Tällainen tuli myös viime vuonna ja jouluna.
Ja pääsiäisenä.
Postisen välissä tulee juu.
Tuli tyhjä kortti.