Mitä lahjaksi perhepäivähoitajalle?
Tyttäreni lopettaa perhepäivähoitajalla tänä keväänä, jää kotiin mun ja tulevan sisaruksen kanssa. Hoitaja on tosi ihana, joten tahtoisin häntä jotenkin spesiaalisti muistaa. Tyhjää lyö vaan nyt pää, ideoista olisin enempi kuin kiitollinen!!!
Kommentit (2)
Meillä loppui juuri viime kuussa viiden vuoden hoitosuhde perhepäivähoitajaan ja halusin ostaa jotain henkilökohtaista. Ostin 70 euron arvoisen lahjakortin kauneushoitolaan. Saa sitten itse päättää, että hoidattaako nassua, jalkoja tai kynsiä ja loppurahan voi käyttää jopa vaikka seuraavaan hoitoon tms. Meillä ollut kyllä tosi läheiset ja lämpimät välit ja hänkin ostellut lahjoja meidän lapsille.
Joululahjat ja kesälomalahjat olen ostanut lähinnä koko hoitajan perheelle ja se on ollut joku valmis paketti Pentikiltä tai Marimekolta tai sitten ihan namia ja viiniä tms.
Oli kuulemma todella mieluinen lahja se lahjakortti.
jotain ..esim.
mites olisi marimekosta esim. käsipyyhe sellainen kesänpunainen kukkakuvio
-tai saunaan jotain hunajaayms. saunatuotteita
-