Mitä olet tehnyt tänään? Nyt ennen klo 10
heräsin tytön kanssa n. puol 9. Lastenohjelmat on pyöriny sen jälkeen. Siivosin olkkarin pöydän ohimennen, kun annoin tytölle naposteltavaa. Pyykkikone pyörii ja aamukahvit on juotu. Korurasiaa " järjestelin" , kun olin aamupesulla. Löysin käsilaukusta kauan aikaa hukassa olleet korvikset :) Siinäpä se taisi kaikki olla. .
Kommentit (8)
katsottu lastenohjelmia, hain pyykit parvekkeelta sisälle, siinäpä se :)
Sitten esikoinen heräsi, annoin hänelle pääsiäismunia. Vaihdoin vauvan vaipan. Annoin esikoiselle aamupalaa. Katseltiin lastenohjelmia ja vauva ilmakylpi ja pissasi olkkarin lattialle ;). Herätin miehen ja puin vauvalle vaipan. Otin kahvia ja aamupalaa. Siivosin koirankakan lattialta :P.
Kuorin perunat päivällistä varten valmiiksi ja valmistin lounaan. Siinäpä se, normaalisti olisin noiden lisäksi myös huolehtinut lasten aamiaisen ja pukemisen ja mennyt heidän kanssaan ulos, mutta se on tänään mieheni tehtävä.
käynyt tunnin lenkillä, siivoillut paikkoja, syönyt aamupalaa, ollut koneella, tehnyt koulujuttuja, kuunnellut radioita
koko perhe sängyssä ja möyrittiin. tehtiin yhdessä aamiaista ja syötiin ja kateltiin lastenohjelmia. Siistittiin keittiö ja miehelle tuli inspis alkaa keittiönkaappeja järjesteleen, kumma tyyppi. Ite tulin koneelle, kun olin laittanut nuorimmaisen aamupäiväunille.
Aamiaista hänelle, sitten lastenohjelmat päälle ja minä olen torkkunut puolihorteessa sohvalla.
Piiottanut lasten pääsiäismunat. Istunut koneella.