2v- välikausihousut henkseleillä vai ilman?
Millaisia välikausihousuja teillä on n.2-vuotiaille? Mä olen aikeissa tehdä henkselimalliset, mutta onko ne " liikaa" , ts pärjäiskö tuon ikäinen vyötärömallisilla?
Mulla on kovin hoikka tyttö, ja siksikin nuo henkselit on hyvät kun tuppaa pöksyt putoamaan varsinkin nyt kun ei enää käytetä vaippaa:)
Ja millaisia vuorimateriaaleja on? Onko tavallisella puuvillakankaalla vuoritetut liian ohuet Reimatec-kankaaseen? Fleeceä mietin, mutta saattaa tulla hiki..
Kommentit (2)
... meidän 2v. tytöille mutta eipä ole moisia kovinkaan runsaasti tarjolla :( NameItin välikausiasut ostin, yhtenä syynä juurikin henkselimalliset housut... Jotenkin olen ajatellut, että tuon ikäisillä henkselihousut ovat kätevämmät hiekkalaatikolla möyriessä yms. Meilläkin tytöt ovat varsinaisia pirpanoita joten paremmin pysyvät varmaan henkselimalliset housut jaloissakin ;)
Meillä on ihan vyötärömallia, poika 1v9kk. Kunhan takki tulee tarpeeksi alas pepun päälle niin toimii ja riittää meillä.