Nörtit hoi!
Olisi yksi kysymys tietotekniikkaosaajille: kun luen vaikka jonkin lehden nettiversiota, tai teen googlehakuja ja uutiset jotka olen lukenut tai haut jotka olen avannut muuttavat väriään, eli menevät palvelusta tai käyttämästäni koneesta riippuen harmaiksi tai violetiksi, niin perustuuko tämä luettujen muistaminen oman koneeni sivuhistoriatietoihin, vai onko se jotenkin palveluntarjoajan serverillä muistissa?
Kysyn tätä siksi, koska oman läppärini sivuhistoriahistoriatyhjennyksen jälkeenkin ne avatut linkit näkyvät tekemässäni uudessa googlehaussa erivärisinä, kuin avaamattomat, eli sivuhistoria ei ole täydellisesti poistunut.
Kommentit (2)
Vierailija kirjoitti:
Miksi ei saa puhua pimpin tuunaamisesta vaikka ylläpito sitä etusivulla mainostaa!?
Miksi postaat täysin topicciin liittymättömän asian tähän ketjuun? Kannattaisiko sinun lukea netiketti ennen kuin postaat yhtään mitään, yhtään mihinkään?
Miksi ei saa puhua pimpin tuunaamisesta vaikka ylläpito sitä etusivulla mainostaa!?