Ketä näistä arvostat eniten
Mies joka...
-hankkii aina uuden puhelimen ja tabletin ja heittää vanhat menemään kun kytkysopimus päättyy. Yleensä tämä tapahtuu 2-3 vuoden välein.
-huolehtii niistä niin hyvin että ne kestää vuosia, jopa 10 vuotta. Ymmärtää että Androidin hidastuminen johtuu softasta ja saattaa helposti asentaa uuden custom-Androidin tablettiin.
-rakentaa niin kännykän kun tabletin itse, yleensä Raspberrystä Pistä.
Kommentit (9)
Noo en tiedä, ei noilla asioilla ole niin väliä
Ja mitään välimuotoa tai muuta vaihtoehtoahan ei näiden kahden lisäksi ole..
Vierailija kirjoitti:
Ja mitään välimuotoa tai muuta vaihtoehtoahan ei näiden kahden lisäksi ole..
Mitä välimuotoa ajattelet?
No ei ainakaan mitään kytkysopimusta tai Androidia.
Vierailija kirjoitti:
No ei ainakaan mitään kytkysopimusta tai Androidia.
Android sen nimenomaan pitää olla eikä mitään suljetun lähdekoodin Applea.
Ei riipu miehen arvostus kännykästä. Tosin jos heittää toimivan kännykän mäkeen, ei arvostusta heru.
Kuulostaa nörtiltä. Ei siinä, tiettyyn rajaan asti nörttiys on kuumaa.
Tietysti fiksuin ja omaan mieleeni noista on hän, joka pystyy pitämään saman kapulan muutaman vuoden. Mutta nykyään on täysin normaalia vaihtaa puhelin parin-kolmenkin vuoden välein.
En kiinnittäisi tällaiseen edes huomiota, joten älä sinäkään.
Tekniikan harrastaminen on harrastus siinä missä muukin, mutta joku kymmenen vuotta samaa kännykkää vaikuttaa ehkä joltain ääripihiltä ihmiseltä, jolle en niin lämpene. Ääripihit tyypit on vähän ankeita, kun niiden kans ei voi oikein tehdä mitään eikä mennä minnekkään, kun mikään ei saa maksaa yhtään. Varsinaisesti en ole kännyköistä niin kiinnostunut, että arvostaisin tai olisin arvostamatta ketään sen perusteella.
up!