Mikä on teidän lempisuklaata?
Itselläni se on Fazerin White and Milk. Miksi sitä ei saa isoina levynä?!
Kommentit (28)
Minttusuklaa, mutta syön suklaata tosi harvoin suklaan aiheuttamien finnien takia.
Lidlin pähkinäsuklaa. En koskaan osta Fazeria vaan tavallisesta marketista Marabouta jos Lidliin en jaksa lähteä.
Jos pysytään kohtuuhintaisissa markettisuklaissa, niin Arriba Superior 81 %, Lidlistä.
Lindtin pallot, varsinkin tummat. Mon Cheri ja Lidlin vastaava tuote, jonka nimeä en muista. Stella 100 %. Ennen pidin Geishasta, mutta se muuttui jossain vaiheessa pahaksi, jotenkin tahnamaiseksi.
Maraboun salt salmiak ja oreo filled. En osta fazerin suklaita enää, maistuvat ihan rasvalle ja muutenkin tylsempiä kuin maraboun.
Pirkan hasselpähkinätäytesuklaa, se pieni levy. Menee pilatun Geishan korvikkeena.
Maraboun creamy biscuit. Mmmm... ;)
Geishakin menee, mutta oli joskus parempaa kun nykyään on.
Nougat-patukka on joskus syötynä taivaallista. :)
Maraboun Pigall, jota ei valitettavasti saa enää Suomesta, mutta Ruotsista tulee haettua pari kertaa vuodessa pieni erä.
Fazerin salty toffee crunch, Lidlin kookoksen makuinen valkosuklaa ja Rittersport kookos. Maraboullakin oli taannoin kookoksen makuinen suklaalevy, mutta vain todella vähän aikaa. Pirkka-sarjan valkosuklaa, jossa kokonaisia hasselpähkinöitä, on myös tosi hyvää.
Tupla!!! Ulkosuomalaisena tilaan netistä pari kertaa vuodessa ja pyydän aina vierailijoita tuomaan muutaman patukan, ja Suomessa käydessä ostan varastoon. Silti sitä ei ikinä ole kaapissa :'(. Nytkään, ja iski hirveä tuplahimo, kiitti vaan!
En tiedä mistä se johtuu mutta fazerin sininen aiheuttaa minulle hirveitä vatsavaivoja, mikään muu suklaa ei aiheuta mitään.
Ja lempparina ehkä se maraboun peruslevy tai pandan maitosuklaa :D
Aah, se on ihanaa! Myös se Fazerin chilisuklaapatukka on hyvää. Oon tylsä, mutta mun suosikki on Fazerin sininen ja punainen.