Mikä mussa on vikana? En kelpaa miehille? Naiset karttaa jne.
Aina tulee jotain ikäviä tilanteita vastaan. Olen yltiöpositiivinen ja viehättäväksi kehuttu. Tärkein ominaisuuteni on kuitenkin se, että tulen kaikkien kanssa toimeen. Ärsyttää, kun menee pitkiä aikoja, että joku ottaisi yhteyttä ja etenkin miehet eivät reagoi mitenkään. Siis en tarkoita ihastusmielessä vaan muuten esim. töissä tms.
Kommentit (4)
Feikkipelle. Kukaan ei selviä täydellisesti aivan kaikesta.
Yltiöpositiivinen ja tulet kaikkien kanssa toimeen... hmm. Myötäiletkö muitden mielipiteitä, etkä uskalla sanoa omia, vai miten tulet kaikkien kanssa toimeen?
Voi olla että sinusta tulee feikki tai/ja tyhmä mielikuva, ja joitain liika positiivisuus voi ärsyttää.
Mitä luulet, haluaisivatko toiset olla kanssasi, koska olet yltiöpositiivinen ja viehättävä? Vai näkevätkö he sinut aivan toisin, esimerkiksi ylipirteänä, täydellisyyden tavoittelijana ja itserakkaana?
Minua viehättävät hauskat ja älykkäät ihmiset, joilla on samanlainen outo huumorintaju kuin itselläni, yltiöpositiiviset missit taas kierrän kaukaa.
Oletko kaunis? Miehet eivät välttämättä uskalla lähestyä kaunista naista ja naiset ovat kateellisia.