Naiset rehellisiä vastauksia tekeekö mieli nuorempaa
Se nyt on aina tiedetty, että miehet haluavat niitä 18v pimuja. Mutta mites te naiset ikä luokaltaan 30-50 eikö teidän muka tee mieli nuorempaa kuin itse olette. Ja en nyt puhu seurustelusta koska tiedän siihen hommaan haluatte aivoiltaan kypseneempää miestä. Mutta näin ihan peti puuhiin.
Kommentit (66)
No jos jotain 18vee tarkoitat, ei kiinnosta. Oman esikoisen ikäiset on lapsia mun silmissä.
Ihan rehellisesti, ei. Seksuaalisuus on kiinni jostain muusta kuin rypyttömästä ihosta ja sikspäkistä. N54
Mun mielestä, pelkästään ulkonäöllisesti mitattuna, miehet ovat parhaimmillaan siinä 25-vuotiaina. En kyllä tiedä tekeekö siltikään edes "salaa" niitä mieli, ehkä vähän välillä, mutta ei nyt mitenkään hirveän polttavasti.
N37
No siis ulkonäöllisesti miehet ovat parhaan näköisiä kakskymppisinä vaikka toki poikkeuksiakin löytyy vanhemmistakin ikäryhmistä. En jaksaisi kuitenkaan kuunnella mitään epäkypsää inttiläppää enää kolmikymppisenä joten kaikkein mieluiten voisi mies olla lähinnä omaa ikääni. Toki mies voisi olla jonkin verran vanhempikin mutta sekin tökkisi jos toinen alkaa jo väsähtää ja pappaantua, mikä joillain tapahtuu jo 40-50v iässä.
Ketä siis tekee mieli? No ulkonäöllisesti mahdollisimman miehekästä ja kivan näköistä tyyppiä joka osaa hommansa. Ei juurikaan iällä väliä, vaikka näitä komistuksia onkin enempi nuoremmissa :)
No en ajattele oikeastaan ihmisiä seksikohteina. Ehkä siihen liittyy sekin, etten halua olla ketään rumempi ja vanhempi, joten en uskalla "himoita" minua kauniimpia ihmisiä.
Toisaalta en tunnista ikäisiäni, joten saatan seurustelumielessä katsella ihmisiä, joista sitten tajuan, että ovatkin nuorempia. Mutta ei liity kysymykseen.
Roinatan kirjoitti:
Se nyt on aina tiedetty, että miehet haluavat niitä 18v pimuja. Mutta mites te naiset ikä luokaltaan 30-50 eikö teidän muka tee mieli nuorempaa kuin itse olette. Ja en nyt puhu seurustelusta koska tiedän siihen hommaan haluatte aivoiltaan kypseneempää miestä. Mutta näin ihan peti puuhiin.
Yhdyssanavammasi on todellinen ongelma. Onko tämä paskajargoni todellakin parasta ulosantia, mihin pystyt?
N40v kirjoitti:
No jos jotain 18vee tarkoitat, ei kiinnosta. Oman esikoisen ikäiset on lapsia mun silmissä.
Justiinsa näin. Ei todellakaan.
Ei, minua kiinnostaa vain itseäni vanhemmat miehet, mielellään 5-10-vuotta vanhempi. Itse olen 35. Nuorempi mies on ällöttävä ajatus, siis ihan pari vuottakin nuorempi saati sitten parikymppiset.
Eipä tässä kovinkaan paljon nuorempaa voi haluta muuten menee rikolliseksi toiminnaksi tai muuten vain homma omituiseksi.
Kyllä tekee! Ainakin päiväunelmissa tekee kovastikin mieli... Ja vaikka ne päiväunelmat eivät ehkä toteudukaan, nin saahan sitä ihmisellä fantasioita olla. Pysyy sellainen mukava, pieni eroottinen vire itsellä yllä, kun ajattelee herkullisia ajatuksia kiinteälihaksisista, kauniskroppaisista ja hyvännäköisistä miehistä, joilla on sopivasti tuiketta silmässä. Alkaa hymyilyttää. Eikä se ole keneltäkään pois :)
Oman ikäiset ja sitä vanhemmat miehet alkaa valitettavasti olemaan jo aika ukkoontuneen ja kulahtaneen näköisiä, eivät pidä huolta itsestään eivätkä ole enää nuoruuden kiinteitä.
Jos esim. Pete Parkkosen tai vastaavanlaisen komistuksen saisin otettua kiinni ja laitettua pulloon, niin kävisin varmasti päivittäin useammankin kerran kuolaamassa sitä.. :D
Alle 25- vuotiaalle en antaisi vaikka polvillaan rukoilisi. 25-30 vain jos toinen on sitkeä ja yhdenillan juttuun. Seurustelusuhteisiin pitää olla vähintään 35 ylöspäin, mutta alle 50 v. N40+.
Ei kiinnosta. Olen yli viisikymppinen ja mies kolme vuotta minua vanhempi. Kun pitää itsestään huolta, liikkuu ja syö terveellisesti, niin se oma ikääntyväkin puoliso näyttää oikein hyvältä. En voisi koskaan kuvitella seksiä kenenkään toisen kanssa, kun yhdessä on elämä eletty nuoruudesta asti.
Tietysti tekee, mutta en tiedä haluaisinko kuitenkaan ihan käytännössä panna ketään, jonka kanssa suhde ei mitenkään toimisi. Parhaan näköiset ja seksikkäimmät miehet ovat kuitenkin parikymppisiä.
Olen itse 34.
Jep! Olen 40 v ja menneenä kesänä mulla oli 21-vuotias kesäkolli. Kyllä katse kulkee itseäni puolet nuoremmissa. Mums.
Seksikkyys ei enää tässä iässä (37) tule vain ulkonäöstä,vaan luonteesta ja käytöksestä. Nuoremmissa on toki enemmän hyvännäköisiä, mutta ei sitä pelkkää nättiä ulkokuorta jaksa enää panna. Niitä pantavia on sitten melko lailla saman verran 25-45 vuotiaissa. Sitä vanhemmat menee sitten taas itsellä liian ukkiosastoon.
Vierailija kirjoitti:
Jep! Olen 40 v ja menneenä kesänä mulla oli 21-vuotias kesäkolli. Kyllä katse kulkee itseäni puolet nuoremmissa. Mums.
Huvittaa ajatuskin että 40v mies kirjoittaisi näin naisesta.
Sen jälkeen tulisi 100 pilkkaavaa kommenttia.
Olen sanonut sata kertaa mua ei jaksa kiinnostaa panostaa johonkin kirjoitukseen. Jos nyt yrität sanoa, että ne ketkä kirjoittaa virheettömästi ovat mukamas fiksumpia. Olet siinä tapauksessa ihan helvetin pihalla koko elämästä.
Onpas täällä estoisia mammoja. Milffi-ikä, paras ikä- tyhmäähän se on jos päästää petiinsä vanhoja pappoja nuorten viriilien kollien sijaan.
Korjaus: milffi-ikä on paras ikä tähän asti mut gilffi-ikä voi olla vielä paree. Sen näkee sit!
Mun mies on mua nuorempi, joten ongelma ratkaistu :D
Ei vaan, ei sillä iällä ole ollut mulle koskaan merkitystä.
Ennen kuin mieheni tapasin (15v sitten) olin seurustellut itseäni nuorempien ja reilusti itseäni vanhempienkin kanssa.
Ihmisellä itsellään on merkitystä, ikä on sivuseikka.