Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä teen ystäväni kanssa?

Vierailija
02.03.2006 |

Hän valittaa aina miten se ja se asia ei onnistu tai hän ei saavuta tavoitteitaan. Kun kehotan tekemään sitä/tätä asioiden edistymiseksi, hän sanoo että yleisesti ottaen noin onkin mutta ettei hänen kohdallaan ehdotukseni tule kyseeseen ( ja sitten litania syitä ).

Hän myös ihmettelee miten katson että jokainen vastaa loppupeleissä yksin siitä miten onnistuu asioissaan/elämässään. Mutta en tiedä kuka muukaan olisi siitä vastuussa? Vai olemmeko niin eri persoonia kaikki että joillekkin asiat vaan onnistuvat, toisille eivät?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
02.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

korkeintaan odottavat että joku muu tekisi heidän elämästään onnellisen. Kuuntele jos jaksat ja ota etäisyyttä jos alkaa rassaamaan. tullaisilla ihmisillä ei tahdo olla vain mitään annettavaa, pelkästään odottavat itselleen jotain.

Vierailija
2/2 |
02.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

se on jotain muuta, tarve vaan valittaa jollekin.

Itse taidan olla vähän samanlainen, saatan jotain asiaa marmattaa ja siskoni aina yrittää ratkaista ongelmiani, mutta en oikeastaan kaipaa niihin apua, enkä odota muuta kuin että hän vain kuuntelisi, ehkä ystäväsikin kaipaa vain kuuntelijaa, eikä odota että yrittäisit ratkoa hänen pulmiaan?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kolme viisi