Hyi v*ttu!
Nyt sitten osui meikäläisen kohdalle elämäni ensimmäinen mädäntynyt kananmuna.
Olen aina miettinyt, että mahtaako sen selkeästi huomata, jos osuu kohdalle pilaantunut kananmuna. Ei tarvi miettiä enää!
Onneksi rikoin kulhoon, enkä suoraan taikinaan. En kerinnyt avaamaan edes munaa kunnolla, kun kämppään levisi järkyttävä löyhkä! Se oli niin järkyttävä, että laatta meinasi lentää samantien. En siis avannut munaa kokonaan, mutta rikotusta osasta valui mustaa mönjää kulhoon. Tiputin munan kulhoon ja vein sen samantien ulos ja heitin mäkeen. Pesin kulhon moneen kertaan ja siltikin tuntui, ettei haju lähtenyt kokonaan (kuvittelua varmaan ja haju taisi olla enemmän nenässä). Kämppää olen tuulettanut täysillä jo puolituntia ja siltikin se löyhkä tuntuu edelleen leijuvan kämpässä :(
Kommentit (3)
No ei kyllä käy kateeksi yhtään! Käy hakeen kaupasta hajustepullo, semmonen suihkautettava millä saa eri hajun kämppään!
Hyi helv...!