Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onneksi en työskentele kotihoidossa!

Vierailija
06.07.2016 |

En mielenterveys-, en päihde- enkä vanhuspuolella tms. Tällaisiinkin asuntoihin täytyy pystyä menemään sisälle:/

http://www.iltasanomat.fi/asuminen/art-2000001214462.html

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
06.07.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meinaatko että vanhus ehtii saada asunnon tuohon kuntoon päivässä? ;)

Vierailija
2/5 |
06.07.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuskin tuohon kuntoon asuntoa päästettäisiin, mikäli asukas olisi kotihoidon asiakas. Tuohan on jo terveydelle vaarallista. Sääliksi käy tätä entistä asukasta, hänelle on varmasti isoja vaikeuksia elämässään... :(

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
06.07.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mielenterveyspotilas tuolla on asunut.

Vierailija
4/5 |
06.07.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pieni osa asiakkaista on väkisinkin tuollaisia. Vanhuus ei suojele tältä vaan päinvastoin jopa.

Juoppoputki tai erakkous vain päälle ja se on sitten siinä asunnonkin kunto. Tai jokin sairaus joka väsyttää ja masentaa tai mielenterveyden horjuminen, joka pakottaa hamstraamaan sanomalehtiä ja roskia ikäänkin pesäksi ympärilleen. Pidätyskyvyttömyys. Ko asunnossa taitaa olla ulostetta niin vessanpytyn reunoilla kuin jääkaapin ovessakin? Kaikki eivät huomaa milloin karkaa.  Jotkut luovat itselleen illuusion puhtaasta kodista silkan paskankin keskellä.

Vierailija
5/5 |
06.07.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kotihoito siivoaa sängyn ja tuo valmisruoan vaikka paskankin keskelle! Ilmoittaa myös, kun on tarvetta torjua ötököitä. Tarkkailkaa naapurit postiluukkujen kuntoa ja ovista tursuavia hajuja!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä seitsemän yhdeksän