Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten laitatte kirpparilla myyntiin kaksiosaiset vaatteet, esim pyjamat?

Vierailija
03.07.2016 |

Miten pyjaman ala- ja yläosat saatte pysymään pareina? Collegepuvut ajattelin myydä erikseen housut ja puserot, kun niitä voi käyttää hyvin erikseenkin, mutta nuo pyjamat mielelläni niputtaisin. Laitanko yhteen hakaneulalla vai ompelenko muutaman piston, joilla kiinni toisiinsa vai miten?
Ja laitatteko pyjamat henkarille vai hyllyille (itsepalvelukirpputorille olen siis menossa myymään)?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
03.07.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hakaneulalla tai muutamalla pistolla lankaa. Esim. villasukat myyn niin, että ompelen muutamalla pistolla ne yhteen. Sukkia myyn siten, että laitan hakaneulalla vaikka 5 paria yhteen ja hintaa 20 snt tms.

Vierailija
2/2 |
03.07.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen laskostanit ne tavallaan sisäkkäin ja sitten kirjoittanut että housut ja paita tmv.

Vien kerralla niin vähän tavaraa ja vaatetta että pystyn noin laittamaan ja siivoan joka päivä pöydän ja tuon uutta tullessani.

Ja edulliset hinnat niin on viety suorastaan käsistä 😊

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kolme kaksi