Portugalin Cristiano Ronaldo, voiko joku olla noin tollo?
http://www.hs.fi/urheilu/a1465878031066?ref=hs-etusivub-luetuimmat-#1
Ei suostu kättelemään Islannin pelaajia (vielä Portugalin kapteeni!), koska Islanti venyi tasapeliin?
Onko vähän prinsessa?
Kommentit (9)
Oi ei, nyt kyllä laski Ronaldon pisteet roimasti. Miksi ei voi yksinkertaisesti antaa kunnia sille kenelle se kuuluu. Pelaajana kun itse on vielä maailman parhaita, niin luulisi, että olisi kanttia myöntää ettei mennyt ihan putkeen. Voi Ronaldo! Niin kaunis, mutta niin typerä!
Tuliko jollekin yllätyksenä? Naureskeli ylimielisesti pelin aikana jatkuvasti ja sitten hupsista eivät voittaneetkaan. Toivon Portugalin putoavan mahd. pian.
Jep. Epäviehättävä ulkonäkö yhdistettynä epämiellyttävään käytökseen. Huh mikä paketti.
Katsoin ekan puoliajan ja sillä perusteella tasapeli oli ihan oikea tulos, olisi voinut olla Islannin voittokin. Ei paljon kannata naureskella Islannille.
Vierailija kirjoitti:
Katsoin ekan puoliajan ja sillä perusteella tasapeli oli ihan oikea tulos, olisi voinut olla Islannin voittokin. Ei paljon kannata naureskella Islannille.
Samaa mieltä. Vaikka Portugali hallitsikin, Islannin vastahyökkäykset olivat todella vaarallisia.
Joskus olen F8/9-ikäisillä vastaavaa käytöstä mutta E10-ikäisillä alkaa olla jo aika vähissä, mitä futisjunnujen kanssa olen kahdeksan kauden ajan puuhaillut. Eilen tokaisin omalle tulevalle futisstaralle "Ronaldo säksentää kentällä kuin sinä pari vuotta sitten (F8-ikäisenä)"
Eli maailman yksi suurimpia futisstaroja on pettymyksien sietämisen osalta alle 10-vuotiaan tasolla?
Ja vielä valittaa, ettei Islanti pelannut kunnolla, kun Islannin puolustus oli niin kova. Saivathan ne maalin. Portugali sai maalin. Mites tämä nyt näin kääntyi, että 1 - 1 tilanteesa Islanti torpedoi pelin jollain mystisellä tavalla, ja siksi tulos oli mikä oli. Paljon on selittelyjä kuullut, mutta tämä menee jo täysin yli kaiken tähän astisen.
Jaa vähän?! Tajus miten naurettavalta se näytti kuumien islantilaispelaajien seassa kun itseruskettavat valu raitoina pitkin se tollonaamaa :D