Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten löysit tiesi AV:lle?

Vierailija
01.06.2016 |

Muistan selailleeni joskus Seksi-osiota. Se oli se juttu täällä silloin :'D sieltä vahingossa ajauduin tänne.

Kommentit (8)

Vierailija
1/8 |
01.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Googlasin todennäköisesti jotakin ja siitä sitten linkin kautta.

Vierailija
2/8 |
01.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Äitini luki ääneen jotain "ajoin posliiniksi ja nyt pierut pörähtää lujaa" -ketjua :DD Silloin kuulin vauvapalstasta.

Myöhemmin päädyin sitten kunnolla tänne jonkun googletuksen kautta, mutta en enää muista mitä googletin. Se tapahtui kesällä 2013, hirvitys kuinka monta vuotta olenkaan jo av-mammaillut täällä mutta pois en pääse vaikka yrittäisin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/8 |
01.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Googlasin kanssa ja monesti tänne olen ajautunut. Sitten erään kerran jäin selailemaan tätä paikkaa kauemmin. Yritin lopettaa palstailua. Turha toivo.

Vierailija
4/8 |
01.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Internetin ihmeellinen maailma aukeli mulle silloin joskus vuonna 2000-2001. Odotin silloin esikoistani.

Muistan kuinka hämmästynyt olin kun luin vauva-lehden viestipuita silloin.

Ajattelin, että enhän mä mitenkään ehdi lukea kaikkea mitä tänne on kirjoitettu ja kirjoitetaan. Ihan erilaista täällä oli silloin.

Muutaman vuoden luin, sitten lapset kasvoi, palsta ei ollut enää ajankohtainen silloiseen elämäntilanteeseen.

Nyt meillä on teinit ja viime vuonna syntynyt iltatähti. Vertaistuki ja pikkulasielämäntilanne on tuuppinut mut takaisin tänne.

Vierailija
5/8 |
01.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

No halu tutustua ilmapiiriin, kulttuuriin ja luonteeseen taas uudelleen. Virhe. Lähinnä pää tulee kipeäksi.

Vierailija
6/8 |
01.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Googlettamalla. Mitään niin arkaluontoista asiaa ei ole, etteikö sitä aaveellä joku muukin olisi kokenut. Muistan ainakin yhden kerran, kun hädissäni etsin neuvoja siihen, kuinka saa seksin ajaksi emättimeen unohtuneen tamppoonin pois. Nauroin vedet silmissä lukiessani ketjua muiden vastaavista tilanteista :D Pari vuotta taisin vain lueskella ketjuja koskaan mitään kommentoimatta. En tosin ahkerasti kirjoittele vieläkään.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
7/8 |
01.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Uteliaisuudesta. Eli, toisella keskustelufoorumilla olleen, keskusteluun liittyvän, linkin kautta. Tästä on jo muutama vuosi aikaa. Jäin heti koukkuun. :D

Vierailija
8/8 |
02.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sain vinkin työkaverilta, jotta ymmärtäisin paremmin miksi pienet päiväkoti- ja alakouluikäiset viljelevät normaali puhekielessä niin paljon "rumia"sanoja eli vittu, vituttaa, tyhmä jne. mitä täällä nyt näkee joidenkin aikuisen käytettävän.

Ottaahan lapsi mallin omilta vanhemmiltaan, niin hyvässä ja pahassa ja nyt lasten yleinen kielenkäyttö ei herätä niin paljon ihmetystä, eikä myöskään toisen haukkuminen tai kiusaaminen kun olen tutustunut vauvapalstaan.