Haluan nauraa. Kertokaa esimerkkejä miehen logiikasta
Kommentit (84)
Vierailija kirjoitti:
No alemman tason mies ajattelee aina sitä eikä ymmärrä naisia millään tavalla.
Joo. Miehen logiikkaa on se että kaikki naiset on samanlaisia. Haluavat naisen vaikkei ymmärrä heitä. Surkuhupaisaa.
Jos se on rikki, lyödään lekalla. Kyllä tokenoo
Jos A implikoi B, ja B implikoi C, niin A implikoi C.
Miehille kahdesta vuodessa tehtävä renkaanvaihto ja kerran vuodessa tehtävä rännien puhdistus vastaa koko vuoden kotitöitä XD XD
Miehen mielestä on 50/50, että maksetaan asiat puoliksi ja nainen tekee kotityöt ja synnyttää ja hoitaa lapset 😂
Jos indektiolieden nappi ei toimi niin mies lyö nyrkillä. Täysin tampio, ajattelee aina että voima auttaa tekniikan kanssa.
Eksä kutsui luokseen tekemään pitsoja ja rupesi täyttämään omaansa ekana. Mätti BBQ-kanapaketista oman pitsan päälle kaikki isot palat ja jäljelle jäi jotain muruja. Kun kysyin että mitä minun pitsani päälle oli tarkoitus laittaa niin sitten vasta tajusi että oli mättänyt koko paketin omaan ruokaansa??
En voi tajuta miten sokea ja itsekäs voi ihminen olla? Monta kertaa luonani ryysti turpaansa myös kaikki viimeiset juustot ja mehut. Ei ollut pitkä suhde 🙄
Mies ei koskaan löydä tavaroitaan. Ihan sama, mihin hän on itse ne jättänyt. Fakta.
Vierailija kirjoitti:
Miehille kahdesta vuodessa tehtävä renkaanvaihto ja kerran vuodessa tehtävä rännien puhdistus vastaa koko vuoden kotitöitä XD XD
🤣
"Jos polttaa liikkuvassa autossa, tupakan savu ei jää kiinni vaatteisiin."
Mies luulee, että silloin saa pettää puolisoaan, kun ei saa häneltä mielestään riittävästi seksiä.
Mies ei löytäisi edes päätään, jos se ei olisi hartioissa kiinni.
"Etkö voi pidätellä kuukautisia?"
Vierailija kirjoitti:
Mies paranee vanhetessaan
Miehen tyypillinen harhaluulo. Kuvittelee olevansa luojan lahja naisille, kun ulkonäkö on kuin viime vuoden puikulaperunalla.
Ai että. Millainenkohan sketsisarja tästä ketjusta tulisi?
Ei toki kaikkien miesten logiikkaa, mutta erään tietyn miesryhmän logiikka on se, että vika on aina naisissa eikä itseään tarvitse koskaan kehittää. Jos ei kelpaa naisille, suihkussa käymättömänä, keskustelutaidottomana, elämäntapaongelmaisena pitkäaikaistyöttömänä ja ilkeänä örisijänä, niin naiset ovat nirsoja ämmiä.
Miehen logiikkaa on olla lukematta käyttöohjeita ja muutenkin tehdä ensin ja suunnitella vasta kun menee vikaan.
No alemman tason mies ajattelee aina sitä eikä ymmärrä naisia millään tavalla.