Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Omakotitalo vai rivari? Edut ja haitat kiitos!!

Vierailija
28.06.2008 |

.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
28.06.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kun taas omakotitalossa ihana oma rauha - suosittelen.

Vierailija
2/4 |
28.06.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meidän 4-perheisessä rivarissa VAIN me teemme työt ja se todella harmittaa. Paikat saa vaikka mädäntyä, mutta muut vain puhuvat, että tekevät, mutta eivät kuitenkaan tee mitään :( Itse haluan muuttaa tämän takia omakotitaloon.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
28.06.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Samoin rivari voi olla helppo vaihtoehto, jos ei yhtään itse osaa tai jaksa.



Omakotitalo on taas edullisempi ostohintaa lukuunottamatta joka tavalla. Asuminen per neliö on halvempaa ja kaikki remontit yms. menee halvemmalla, koska voi tehdä osan itse, käyttää tuttuja työvoimana jne. Taloyhtiöissä tehdään kaikki viimeisen päälle aina ja raksafirmat laskuttaa täysin tajuttomia summia esimerkiksi putkiremontista. Omakotitalossa on oma rauha ja itsenäisyys.

Vierailija
4/4 |
28.06.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

On joku jakamassa niitä pihatöitä ja lumenluontia, ja kesälläkin joku vähän kodin perään katsomassa. Mökillä on muuta hommaa ihan riittävästi. Haluan asua rivitalossa, täällä suhteellisen lähellä palveluita. En omakotitalossa "omassa rauhassa" kaukana palveluista, kuten joutuisimme jos haluaisimme kohtuuhintaisen omakotitalon.